Czy Polska dogoni Niemcy

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2015-09-07
Kategoria: Ekonomia
Dodał/a książkę: elibri

Przez 24 lat transformacji nikt nie przeprowadził w Polsce poważnej i wszechstronnej analizy tego, w jaki sposób Polska mogłaby naprawdę dogonić kraje rozwiniętego Zachodu - biorąc też pod uwagę nowe zjawiska i nową wiedzę, którą zdobyliśmy w czasie globalnego kryzysu.

prof. Witold M. Orłowski w swojej najnowszej książce przedstawia korzenie historyczne względnego zacofania gospodarczego Polski wobec Niemiec, interpretuje obecny stan rozwoju naszej gospodarki i porównuje go z gospodarką Niemiec.

Identyfikuje obecną siłę i słabości obu gospodarek oraz modele rozwojowe, które pozwoliłyby Polsce na rozwój, a w szczególności konieczne do przeprowadzenia zmiany nie tylko w wąsko rozumianej gospodarce.

Pytanie stawiane w tytule ma oczywiście charakter intelektualnej prowokacji - nie da się powiedzieć ,,czy", można tylko próbować sformułować niezbędne warunki takiego sukcesu.

Książka ma charakter popularno-naukowy, ale osadzona jest silnie w teorii ekonomii. Napisana jest przystępnym językiem z myślą zarówno o ekonomistach, jak i o wszystkich Czytelnikach zainteresowanych gospodarką naszego kraju.

Kup książkę Czy Polska dogoni Niemcy

Opinie o książce - Czy Polska dogoni Niemcy

W pogoni za straconym czasem. Wzrost gospodarczy w Europie Środkowo-Wschodniej
Witold M. Orłowski0
Okładka ksiązki - W pogoni za straconym czasem. Wzrost gospodarczy w Europie Środkowo-Wschodniej

Burzliwe dzieje rozwoju krajów Europy Środkowo-Wschodniej w ciągu minionych dziesięcioleci zasługują na głębsze badania, bez ograniczania się do...

Świat do przeróbki
Witold M. Orłowski0
Okładka ksiązki - Świat do przeróbki

Trzy lata po upadku banku inwestycyjnego Lehman Brothers, który zapoczątkował globalny kryzys, można pokusić się o stwierdzenie, że był to symboliczny...