Dialogi

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2016-09-15
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788326824111
Liczba stron: 208
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 6 (1 głosów)

W cieniu Kremla spotykają się ikona polskiej opozycji i krytyk Putina nr 1. 

Czy metody polskiej opozycji czasów PRL-u uda się zastosować w putinowskiej Rosji? Na jakich warunkach można próbować porozumieć się z autorytarną władzą? Czy polska transformacja to również droga dla Rosjan? Jakie miejsce powinna zająć Rosja w Europie? Jak rozwiązać konflikt z Ukrainą? Czy lustracja jest niezbędna do zapewnienia społecznego pokoju? 

Adam Michnik, jeden z filarów antykomunistycznej opozycji w Polsce a dziś redaktor naczelny ,,Gazety Wyborczej" spotkał się z Moskwie z Aleksiejem Nawalnym, bezkompromisowym bojownikiem przeciwko korupcji i najważniejszą dziś postacią antyputinowskiej opozycji. Ich wspólna książka jest zapisem fascynujących rozmów o najważniejszych konfliktach, które rozrywają współczesną Rosję i świat. 

Kup książkę Dialogi

Opinie o książce - Dialogi

Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2016-10-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Adam Michnik i Aleksiej Nawalny poruszają wiele wątków, od lustracji po Solidarność. Od Jelcyna, po Putina. Lawirują między korupcyjnym zepsuciem, sprawdzając, czy nacjonalizm to pojęcie z pozytywną konotacją czy wręcz przeciwnie. Czytając „Dialogi” otwieramy swoje horyzonty na inną Rosję. Na tą, która może być, a do której jeszcze zdecydowanie daleko. To przyszłość, która będzie wymagała wiele pracy, solidarności i cierpliwości. To przede wszystkim ludzie muszą uwierzyć. W to, że może być lepiej, że nie musi być tak, jak jest, że wystarczy przekuć chcieć w móc.   Całość recenzji na zukoteka.blox.pl ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Dialogi

Reklamy