Dobry zabójca

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2009
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7359-815-7
Liczba stron: 384
Dodał/a książkę: dona

Ocena: 5.67 (3 głosów)

Tim Carrier, murarz, nie aspirował do mało zabawnej roli płatnego mordercy. Został nim przypadkiem. Sączył piwo w barze, gdy jakiś facet wziął go za zakontraktowanego człowieka od mokrej roboty. Tim nie zorientował się w porę i nie wyprowadził nieznajomego z błędu. Ani się obejrzał, jak został przy stoliku z dziesięcioma tysiącami dolarów i zleceniem. Zabić kobietę ze zdjęcia, Lindę Parquett. A potem pojawił się prawdziwy zabójca. Carrier postanowił odwołać zlecenie i zapłacić Kraitowi, podszywając się pod animatora całej akcji. Nie przypuszczał, że zdrowo szurnięty morderca weźmie na cel jego... Nieoczekiwanie Tim zaczyna dzielić los Lindy. Krait, cierpiący na nerwicę natręctw i spędzający życie na pielęgnowaniu rozmaitych obsesji, nie ma zamiaru porzucić raz nagranej roboty. Kto naprawdę zlecił morderstwo i dlaczego Linda ma zginąć?

Kup książkę Dobry zabójca

Opinie o książce - Dobry zabójca

Takiego Koontza jak w tej książce lubię najbardziej. Bardzo dobrze napisany triller. Wartka akcja mnie wciągnęła od samego początku. Portrety bohaterów są całkiem ciekawie przedstawione. Momentami także pojawił się humor.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2015-05-19, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Ciężko się oderwać od książki, która zaskakuje na każdym kroku. Poznajemy potężnej budowy murarza, który stara się wejść do baru nie zwracając na siebie uwagi. Skryty w sobie, spokojny, można by powiedzieć strasznie nieśmiały. Dowiadujemy się tez, że nie ma partnerki i nie ma ochoty żadnej poznawać. Zwykły samotny człowiek dla którego każdy dzień wygląda tak samo ale jest mu z tym dobrze. Przez jedną rozmowę ego świat zostaje wywrócony do góry nogami. Wzięty za zawodowego morderce dostaje zlecenie zabicia pewnej kobiety. Zleceniodawca wręcza mu pokaźną sumę dodając, że resztę otrzyma kiedy już będzie po niej i wychodzi. Po chwili pojawia się prawdziwy morderca. Dlaczego ten nieśmiały człowiek zamiast się z tego jak najszybciej wyplatać pakuje się w coraz większe tarapaty? Ciekawe postacie, kryjące za sobą zaskakujące tajemnice z przeszłości. Szybko tocząca się akcja. Zabawne dialogi. Polecam!
Link do opinii
Avatar użytkownika - Azucena
Azucena
Przeczytane:2016-05-26, Ocena: 6, Przeczytałam, Thriller/sensacja/kryminał,
Avatar użytkownika - Madlene
Madlene
Przeczytane:2015-05-10, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Szynszyla01
Szynszyla01
Przeczytane:2013-03-27, Przeczytałam,
Inne książki autora
Intensywność
Dean Koontz0
Okładka ksiązki - Intensywność

SPRZEDAŻ OD 09-11-2007! Młoda kobieta Chyna Shepherd, próbująca poradzić sobie ze wspomnieniami koszmarnego dzieciństwa, jest świadkiem okrutnego zabójstwa...

Dom śmierci
Dean Koontz0
Okładka ksiązki - Dom śmierci

Luksusowy apartamentowiec przy ulicy Cieni 77 był dawniej prywatną rezydencją, wybudowaną pod koniec dziewiętnastego wieku przez milionera Andrew Pendletona...

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Powstanie film narodowy
Jacek Świdziński
Okładka książki - Powstanie  film narodowy
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy