Dom

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013-11-06
Dodał/a książkę: elibri

,,W powieściach charakteryzujących się siłą wizji literackiej i wartości poetyckich Morrison przedstawia najważniejsze problemy amerykańskiej rzeczywistości."  Z uzasadnienia Akademii Szwedzkiej

,,Urzekająca. Morrison opisuje życie swoich bohaterów z liryczną precyzją. Dom łączy w sobie tematy, które stanowią sedno jej twórczości, począwszy od The Bluest Eye, aż po olśniewające arcydzieło, jakim jest Umiłowana."  The New York Times

Weteran wojny koreańskiej Frank Money wraca do rasistowskiej Ameryki po traumie na froncie, skąd wyniósł blizny nie tylko na ciele. Złość, poczucie winy i nienawiść do samego siebie topi w alkoholu. Paraliżującą apatię przerywa dopiero konieczność ratowania zatrutej lekami młodszej siostry, która padła ofiarą eksperymentów medycznych. Frank wraca do rodzinnego miasteczka w stanie Georgia, którego nienawidził całe życie. Wspomnienia z dzieciństwa i wojny sprawiają, że odkrywa w sobie odwagę, którą - jak sądził - na zawsze utracił.

Poruszająca opowieść o człowieku na pozór pokonanym, który odnajduje swoją męskość, dobro, a wreszcie i dom.

Kup książkę Dom

Opinie o książce - Dom

Avatar użytkownika - Olena
Olena
Przeczytane:2014-04-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek -2014,
Jedna z tych ciężkich i smutnych książek o traumach - psychicznych i fizycznych - których może doświadczyć człowiek i które znaczą piętnem jego życie. Wiele wątków zapadło mi w pamięć, bo w większości przypadków składały się one z łatwo przyswajalnych, choć niezwykle trudnych emocji i obrazów. Warto.
Najbardziej niebieskie oko
Toni Morrison0
Okładka ksiązki - Najbardziej niebieskie oko

Głośna debiutancka powieść amerykańskiej noblistki, nigdy wcześniej nie publikowana w Polsce, to wnikliwe studium obsesji współczesnego społeczeństwa...

Miłość
Toni Morrison0
Okładka ksiązki - Miłość

W dużym pustym domu mieszkają dwie stare kobiety, Christine i Heed. W dzieciństwie były nierozłącznymi przyjaciółkami, choć pochodziły z odmiennych środowisk...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa