Dom Augusty

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2006
ISBN: 83-7414-203-0
Dodał/a książkę: mrowka

Augusta, Alice i Angelica to przedstawicielki różnych pokoleń tej samej rodziny. Łączą je nie tylko więzy krwi, lecz także wspólne losy – dwie z nich to matki nieślubnych dzieci, trzecia jest niechcianą córką. Nieświadomie wszystkie popełniają błędy swoich poprzedniczek. Przekazywany z pokolenia na pokolenie dom Augusty, w którym szukają schronienia, staje się świadkiem rozpaczy, radości, poszukiwania prawdziwego uczucia oraz walki o niezależność i samodzielność.
To powieść, w której poezja przeplata się z tragedią, a rzeczywistość z magią. Wielowątkowa i wielopłaszczyznowa historia, bogata w emocje, wydarzenia i postaci, barwnie i potoczyście opowiedziana, przywodzi na myśl przekazywane ustnie legendy, których literackim odpowiednikiem jest twórczość Selmy Lagerlöf.

Kup książkę Dom Augusty

Niezwykle plastyczne obrazy
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2014-05-05, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Bardzo dobra książka. Autorka ma ciekawy styl i potrafiła sprawić, że nie mogłam oderwać się od czytania, mimo że nie przepadam za książkami tak jednoznacznie smutnymi. A ta właśnie taka jest, smutna. Bohaterkami są kobiety z jednej rodziny, a pierwszą z nich jest Augusta, urodzona pod koniec XIX w. Autorka zgrabnie przeplata wątki, mieszając teraźniejszość z przeszłością. Poznajemy historię kobiet, które nigdy nie były szczęśliwe. Począwszy od Augusty, a na jej praprawnuczce Andżelice kończąc.
Avatar użytkownika - annakp
Ciekawe
Daleko od Niflheimu
Axelsson Majgull0
Okładka ksiązki - Daleko od Niflheimu

Niflheim to mitologiczne skandynawskie piekło. Filipiny, gdzie w szwedzkiej ambasadzie pracuje czterdziestokilkuletnia Cecylia, wydają się bardzo od niego...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa