Drzewo dymu

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-7508-139-8
Dodał/a książkę: Damian Kopeć

Niezwykły obraz wojny widzianej oczami tych, dla których każdy dzień jest walką o przetrwanie, tych, którzy odliczają dni do powrotu do domu i tych, którzy w strefie dowodzenia lubią zabawić się w Boga.

Powieść nagrodzona prestiżową National Book Award i okrzyknięta książką roku przez najbardziej cenione prasowe tytuły. Historia Williama "Skipa" Sandsa, agenta CIA, który pod dowództwem wuja, pułkownika Sandsa, wziął udział w tajnej operacji o kryptonimie "Drzewo dymu". Jej celem było przekonanie władz Wietnamu Północnego o tym, że Stany Zjednoczone planują atak nuklearny. To opowieść o braciach: Billu i Jamesie Houston , którzy z pustyni w Arizonie trafili w sam środek wojny, by szybko się przekonać, jak cienka potrafi być granica między dezinformacją a złudzeniem. Drzewo dymu to wreszcie niezwykły portret amerykańskich żołnierzy, Wietnamczyków i pracowników organizacji humanitarnych, oczami których dostrzeże czytelnik bezsens wojny i prowadzonych przez wywiady działań.Wizja ludzkiego szaleństwa, jaką przedstawia w swej powieści Johnson, sprawia, że nie sposób porównać tej książki do jakiejkolwiek wcześniejszej pozycji w literaturze amerykańskiej. Jej unikatowość i świeżość w podejściu do tematu szybko dostrzegli krytycy, honorując Drzewo dymu prestiżową National Book Award. Niedługo potem magazyn "The New York Times" umieścił ją w gronie dziesięciu najlepszych powieści roku 2008, a w ślad poszły kolejne tytuły prasowe, wśród nich : "Time", "The Washington Post", "The Boston Globe", "Chicago Tribune", czy "San Francisco Chronicle".

Kup książkę Drzewo dymu

Opinie o książce - Drzewo dymu

Avatar użytkownika -

Przeczytane:, Mam,
Nawet ciekawa, ale do besstseleru jej daleko.
Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2012-09-19, Przeczytałem,
Powieść ciekawa, ale czy od razu arcydzieło?! Bardzo gruba, rozwlekła, w lekturze niezbyt lekka.
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa