Duch z butelki

Wydawnictwo: Zakamarki
Data wydania: 2015-10-21
ISBN: 978-83-7776-108-3
Dodał/a książkę: czytam

Kiedy Uno i Mati otworzyli starą butelkę, wydostał się z niej olbrzymi duch. Siedział zamknięty w butelce od tysięcy lat. Z wdzięczności, że został uwolniony, obiecał spełnić trzy życzenia chłopców.

Jak myślicie, czego zażyczyli sobie Uno i Mati i co z tego wynikło?

Una i Matiego spotkacie również w książce Yeti.

Eva Susso i Benjamin Chaud to także autorzy znanych i lubianych książek dla nieco młodszych dzieci: Binta tańczy, Lalo gra na bębnie i Babo chce.

Kup książkę Duch z butelki

Avatar użytkownika - madak
madak
Przeczytane:2016-01-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2016 roku, Książki dla dzieci,
Do stworzeń zamieszkujących butelki, lampy czy magiczne czajniki powinniśmy podchodzić z dystansem. Ileż to bowiem razy słyszeliśmy o złośliwych i bardzo pomysłowych dżinnach? Podobnie sprawa wygląda w książce Evy Susso, w której dwójka małych chłopców staje oko w oko z duchem z butelki.   Uno i Mati mają doskonałe humory. Chłopcy właśnie wrócili z pchlego targu, na którym zakupili całe mnóstwo skarbów. Wśród samochodów i książek znalazła się także tajemnicza niebieska butelka. Niewiele się zastanawiając, chłopcy wyjmują korek i ku ich ogromnemu zdziwieniu w pokoju pojawia się najprawdziwszy duch. Humbaba to duch cedrowego lasu, który spędził zamknięty w butelce wiele tysięcy lat . Chcąc się odwdzięczyć chłopcom za odzyskaną wolność, duch postanawia spełnić ich trzy życzenia. O co poproszą Humbabę Uno i Mati i jakie przygody przeżyją w towarzystwie tajemniczego kompana? Tego dowiedzą się czytelnicy z książki Duch z butelki.   Duch z butelki to przyjemna lektura kierowana do najmłodszych czytelników. Fabuła – chociaż schematyczna i dość przewidywalna – porwie małego odbiorcę w bajkowy świat olbrzymich duchów, dinozaurów i morskich przygód. Jak na małych bohaterów przystało, chłopcy wypowiadają swoje życzenia spontanicznie, nie zastanawiają się długo nad sprecyzowaniem próśb do Humbaby. Nie ma ...

Opinie o książce - Duch z butelki

Avatar użytkownika - Kasiaaa
Kasiaaa
Przeczytane:2016-05-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie - książki dla dzieci 2016,
Bardzo ciekawa opowieść :)