Dwa serca anioła

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2011-11-07
ISBN: 978-83-7278-532-9
Dodał/a książkę: Dizzy

Gdy Romek miał sześć lat, znalazł się w szpitalu i usłyszał, że ma bardzo poważną wadę serca. Teraz Romek ma kilka lat więcej. Nie wolno mu się męczyć, więc nie może grać w piłkę ani biegać. Chłopaki na podwórzu nazywają go Drakulą, bo jest blady i ma sińce pod oczami. Ale pewnego dnia...

"Dwa serca anioła" pokazują Wojciecha Widłaka - autora "Pana Kuleczki", "Wesołego Ryjka" i innych pogodnych książeczek - z trochę innej strony. Ale mimo poważnego problemu, jaki został tu poruszony, jest to książka pogodna i budząca nadzieję, pełna typowego dla autora, czułego humoru. Ilustracje Pawła Pawlaka, w charakterystycznej - dwutonowej - i nietypowej dla artysty kolorystyce, stanowią ciekawą interpretację opowieści.

Kup książkę Dwa serca anioła

Opinie o książce - Dwa serca anioła

Avatar użytkownika - Mada013
Mada013
Przeczytane:2015-06-11, Ocena: 6, Przeczytałam,
Gdy wypożyczałam tę książkę nie byłam do niej przekonana, ale teraz uważam, że jest naprawdę dobra.
Avatar użytkownika - hajduczek
hajduczek
Przeczytane:2014-02-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek na 2014 rok,
Kiedy Romek miał 6 lat wykryto u niego poważną nieoperacyjną wadę serca. Teraz nueoczekiwanie pojawia się nadzieja, na kongresie w Ameryce poruszono jego przypadek i specjalisci zgodzili się bezpłatnie przeprowadzić nowoczesną operację. Tylko jedno "ale", zoperują owszem za darmo, ale koszty badań, leków oraz pobytu sięgają kwoty 200 tysiecy dolarów.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2013-08-25, Ocena: 4, Przeczytałam, ROK 2013 PONAD WYZWANIE,
Romek zaprzyjaźnia się ze starszym panem ze swojego bloku. Mężczyzna opowiada mu o swoich podrózach, o tym jak pisał książki. Niestety stan pana Felicjana szybko się pogarsza, w końcu przeprowadza z Romkiem poważną rozmowę. Mówi chlopcu, że czeka go bardzo długa ostatnia podróż i prosi go, aby napisał książkę o tym, co jest ważne w życiu. Kiedy pan Felicjan umiera okazuje się, że uwzględnił chłopca w swoim testamencie, dzięki czemu ma on fundusze na wyjazd do kliniki do USA. Jak dla mnie dziwne, że nie starszy pan nie wpłacił pieniędzy na konto chłopca w fundacji.
Avatar użytkownika - Dizzy
Dizzy
Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka "Dwa serca anioła" Wojciecha Widłaka bez wątpienia spodoba się fanom Antoine'a de Saint-Exupéry'ego i Érica-Emmanuela Schmitta, gdyż klimatem przypomina mieszankę "Małego Księcia" z "Oskarem i Panią Różą". Jest to wzruszająca opowieść chłopca, Romka, u którego zdiagnozowano nieoperacyjną wadę serca. Całym światem głównego bohatera jest szpital, małe mieszkanie i ławeczka, z której obserwuje świat. Wkrótce poznaje pana Felicjana, który swoimi opowieściami dodaje choremu chłopcu otuchy i chęci życia. A może jest wręcz odwrotnie? "Wtedy byłem mały, więc tamtego wieczoru najpierw trochę płakałem, że mój anioł zniknął. Potem pomyślałem, że może poleciał z tymi dwoma sercami gdzieś wyżej, no wiecie gdzie, a jak wróci, to będzie miał tylko jedno. Albo takie zwykłe, jakie mają wszyscy, albo to drugie, dziurawe. I da mi to serce, i odtąd już będę albo taki zwykły, jak wszyscy, albo... W końcu zasnąłem." Wielkimi atutami tej pozycji jest wzruszający, a jednocześnie nieco dziecinny motyw anioła z dwoma sercami i znakomite ilustracje, które tworzą niebanalną całość z historią Romka. Więc jeśli chcecie uronić łezkę i dowiedzieć się, czy ta historia ma szczęśliwe zakończenie - sięgnijcie koniecznie!
Avatar użytkownika - gosia_gosia16
gosia_gosia16