Dwanaście opowiadań tułaczych

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7495-195-1
Dodał/a książkę: Autor X

Garcia Marquez to pisarz zasłuchany w innych i chciwy opowieści zasłyszanych. Bohaterów poszczególnych opowieści Dwunastu opowiadań tułaczych autor poznał w różnych okresach swoich tułaczek po Europie, a niektóre z niezwykłych przypadków przydarzyły mu się osobiście.

Kup książkę Dwanaście opowiadań tułaczych

Opinie o książce - Dwanaście opowiadań tułaczych

Avatar użytkownika - lady_foe
lady_foe
Przeczytane:2014-11-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Opowiadania zachwycają swoim kunsztem językowym i baśniowym klimatem. Każde opowiadanie w innym miejscu w Europie, o zupełnie innej osobie, osadzone w na wskroś realistycznym świecie, a mimo to ma w sobie ogromną dawkę magii. Marquez to uczta dla każdego książkofila!
Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2013-12-30, Ocena: 5, Przeczytałam, z_52 książki 2013,
Klasyka literatury rzadko zawodzi. Również i tym razem Marquez dał w dwunastu opowiadaniach popis kunsztu i zafundował sporo przyjemności z czytania dobrej literatury. Opowieści z wędrówek po Europie Zachodniej przenoszą nas do Szwajcarii, centrum wygnania i leczenia obalonych prezydentów, do Włoch, miejsca pielgrzymek, Hiszpanii, Francji i Sycylii, gdzie dobrze spędza się wakacje. Pokazują w krótkich odsłonach losy szczęśliwych rodzin i rozbitków życiowych, utracone nadzieje i zmarnowane szanse, jak w życiu.
Avatar użytkownika - myszaj
myszaj
Przeczytane:2013-11-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki,
Jak zwykle ksiżka doskonała. Dręczy mnie poczucie że każdym z opowiadań powinnam sie delektować, a mimo to czytałam jedno po drugim bo nie potrafiłam przestać do ostatniej strony.
Avatar użytkownika - dallea
dallea
Przeczytane:2013-05-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Ciekawe opowiadania głównie z krajów kultury romańskiej. Trochę w nich z realizmu magicznego. Z pewnością nie nudzą.
Avatar użytkownika - agni79
agni79
Przeczytane:2000-03-22, Ocena: 5, Przeczytałam, Posiadam,
Raport z pewnego porwania
Marquez Gabriel Garcia0
Okładka ksiązki - Raport z pewnego porwania

Raport z pewnego porwania w niczym nie przypomina innych książek Gabriela Garcii Marqueza przede wszystkim dlatego, że jest historią prawdziwą. O jego...

Generał w labiryncie
Marquez Gabriel Garcia0
Okładka ksiązki - Generał w labiryncie

Gabriel García Márquez w roku 1989 napisał wspaniałą, przejmującą książkę o klęsce zwycięzcy, o umieraniu człowieka i rozpadaniu się jego dzieła. Generał...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa