Dwie Anny

Kolejna powieść autorki „Chaty pod jemiołą”. Zaskakujący, trzymający w napięciu thriller w cieniu klasycznego romansu. Zazdrość i namiętność odkrywające głębie duszy. Nowoczesna kobieta, zadbana, inteligenta. Mogłaby mieć każdą pracę i każdego mężczyznę, a jednak. Na kogo czeka? Dlaczego prześladują ją koszmary senne? Jaka zjawa z przeszłości próbuje zawładnąć jej zwyczajnym, warszawskim życiem? Co skrywa stara posiadłość w Anglii? Jak we współczesnym świecie zachować w sercu czystą miłość, dla której warto gonić przez pokolenia? Kim okaże się ukochany mężczyzna? Człowiekiem czy synem diabła?

Informacje dodatkowe o Dwie Anny:

Dwie Anny - opinie o książce

Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:2016-12-25, Ocena: 5, Przeczytałam,
Fabuła dotyka zdarzeń paranormalnych, ale jest tak przedstawiona, że ta sytuacja w ogóle nie przeszkadza. Wydaje nam się, że wszystko rozgrywa się tylko w rzeczywistym świecie. Właściwie czekałam na takie zakończenie, a mimo wszystko gdy się do niego zbliżałam to czułam dreszczyk emocji. Z przyjemnością sięgnę po kolejne książki tej autorki.
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2015-03-08, Ocena: 1, Przeczytałam, z_52 książki 2015 (181),
Najgorsza książka, jaką czytałam od lat. Żałuję czasu straconego na przeczytanie tej szmiry, ale cóż jak już zaczęłam to musiałam skończyć. Początek książki był dość ciekawy, dziewczyna w snach przenosi się w czasie do wydarzeń rozgrywanych w angielskiej wsi z początku XIX wieku. Ale później było coraz gorzej... Diabeł zakochany w Annie obecnie i w przeszłości, jej głupawe teksty, orgazmy po sekundzie - istny koszmar. To było gorsze niż przeżycia Any z "50 twarzy Greya"... Do tego mnóstwo błędów w całej książce, które wpływają na obniżenie oceny. Nie poleciłabym nawet największemu wrogowi. A i nazwanie tej książki thrillerem jest grubym nieporozumieniem.
Dwa światy - 1820 r. i początek XXI wieku - i prawie 200 lat różnicy. I ta sama bohaterka Anna, która śni o przeszłości. A może to jej kolejne wcielenie? Ten dualistyczny świat łączy jeszcze przystojniak, którego prawdziwe imię brzmi Samel. Ten syn Szatana musi rozkochać w sobie ziemską kobietę i spłodzić syna, by móc ich zabrać do swego świata, a przy tym musi postępować zgodnie z "Księgą Ciemności" i spłodzić syna, by móc ich zabrać do swego świata. Lecz początek XIX wieku to inny świat, inna mentalność, bowiem różnice w hierarchii społecznej są znaczne i pokonanie ich dla Samaela też stanowi nie lada wyzwanie. Ale co się odwlecze, to nie uciecze. Ziemska natura Samaela i doświadczenie zdobyte przez lata na ziemi czynią go wytrawnym graczem w męsko-damskim świecie. Uważny czytelnik od razu odgadnie, w czyim ziemskim wcieleniu pojawił się w XXI wieku. Zdecydowanie wolałam czytać o Annie służącej z początku XIX wieku i tamtych realiach. Świat historyczny jest opisany plastycznie i wiarygodnie. Ale... przydługie opisy powinny być optycznie skrócone akapitami, bo oczy bolą czytać.
Avatar użytkownika - asymaka
asymaka
Przeczytane:2014-03-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014 ,
Uważam, że pisarka ma ogromny potencjał, zasób słów naprawdę imponujący. Posiada sporą wiedzę na temat spraw, które porusza, dlatego trzeba jej uświadomić, że sama sobie wyrządza wielką krzywdę pozwalając wydawać książki w takiej formie. Szkoda jej talentu. Wydawnictwo powinno postarać się o dobrą korektę i wszystko byłoby wtedy idealnie.
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2015-08-23, Ocena: 1, Przeczytałam, niedokończone,
Dwór Anny
Halina Kowalczuk0
Okładka ksiązki - Dwór Anny

Tym razem Halina Kowalczuk zabiera nas w podróż w przeszłość. Wspaniałe czasy panowania Tudorów w XVI-wiecznej Anglii, to historia dworskich...

Dwórka królowej
Halina Kowalczuk0
Okładka ksiązki - Dwórka królowej

Kolejna wspaniała książka Haliny Kowalczuk, autorki "Chaty pod jemiołą" i "Leśnego dworku". Tym razem zabiera nas w czasy królowej Elżbiety I Tudor...