Dzieci Demonów

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2012-01-08
ISBN: 978-83-7839-027-5
Dodał/a książkę: Dizzy

Pełnokrwiste, mroczne fantasy o świecie skażonym przez demony.

Bezimiennych, sługi bogini Elishty, przed laty zapędzono do podziemi. Niestety, ich pomiot, zrodzony przez śmiertelne kobiety, wciąż plugawi te ziemie. To półdemony, przeklęta krew. Wszystko, czego dotkną, zostaje skażone. Chroniący się w miastach ludzie wysłali ich tropem Wędrowców Błogosławionej Erin – biegających z wilkami członków watahy. Nie spoczną, dopóki nie wytropią ostatniego z dzieci demonów. Co jednak, jeżeli potomkowie Bezimiennych mają dusze?

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że ta książka to początek wielkiej kariery. J.M McDermott jest gotowy, by stać się następcą pisarzy pokroju Gene’a Wolfe’a. „SF Signal”

Kup książkę Dzieci Demonów

Opinie o książce - Dzieci Demonów

Avatar użytkownika - Dizzy
Dizzy
Przeczytane:2014-08-25, Ocena: 5, Przeczytałam,
Czy kiedykolwiek głównym powodem, dla którego sięgnęliście po daną książkę, była jej okładka? In persona, muszę ze wstydem przyznać, że choć zwykłam nie oceniać literatury wizualnie, to Dzieci Demonów skusiły mnie właśnie szatą graficzną, przywołującą mi na myśl postać z japońskiej mangi. Połączywszy to z całkiem udanym opisem, przypominającym mi odrobinę twórczość Davida Gemmella, zwyczajnie nie mogłam się powstrzymać przed zdobyciem ów pozycji i teraz... stoi wesoło na mojej półeczce, tuż obok twórczości wcześniej wymienionego autora, choć - otwarcie pisząc - związku z jego seriami nie odnalazłam.Dzieci Demonów, autorstwa J.M. McDermotta, są pierwszym tomem trylogii zatytułowanej Psia Ziemia. Szczerze powiedziawszy, to pierwszy raz miałam szansę zapoznać się z ów autorem, chociaż z tego co wyczytałam z krótkiej notatki zamieszczonej na jego temat w książce, opublikował wiele opowiadań na łamach różnych magazynów i portali, a jedna z jego powieści była nominowana do nagrody Crawforda. Niestety, J.M. McDermott, nie jest w Polsce zbyt dobrze znanym pisarzem nad czym, po przeczytaniu Dzieci Demonów, odrobinę ubolewam. Jak to jest zyskać pamięć miliona chwil cudzego życia? To jak być na wyspie pośród dwóch oceanów - ocean, który widzisz, gdy masz otwarte oczy jest twój; ten, który ...
Avatar użytkownika - Zaczytanywksiazk
Zaczytanywksiazk
Przeczytane:2015-04-20, Ocena: 1, Przeczytałem, Mam,
Tytuł: Dzieci demonów Autor: J.M. McDermott Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Data wydania: 17 stycznia 2012 Liczba stron: 272 J.M. McDermott - Amerykanin, absolwent University of Houston, gdzie uczył się kreatywnego pisania, oraz University of Southern Maine, na którym robił licencjat z literatury popularnej. Autor książek ,,The Last Dragon", ,,Women and monsters" oraz ,,Dzieci demonów", które są pierwszym tomem trylogii ,,Psia ziemia". Każdy człowiek jest jak drzewo, wspina się byle wyżej od innych, by sięgnąć słońca. Język utworu jest lekki, ale fabuła została bardzo nudno skonstruowana. Czytelnik nie jest przez cały czas zaskakiwany. Przerażające elementy pojawiają się rzadko, co jest dość dziwne dla pełnokrwistego, mrocznego fantasy. Bardzo się zawiodłem na tym utworze, gdyż spodziewałem się lepiej wykorzystanego pomysłu. Bezimiennych, sługi bogini Elishty, przed laty zapędzono do podziemi. Niestety, ich pomiot, zrodzony przez śmiertelne kobiety, wciąż plugawi te ziemie. To półdemony, przeklęta krew. Wszystko, czego dotkną, zostaje skażone. Chroniący się w miastach ludzie wysłali ich tropem Wędrowców Erin Błogosławionej, biegającej z wilkami, członków watahy. Wędrowcy nie spoczną, dopóki nie wytropią ostatniego z dzieci demonów. Ale jeżeli potomkowie Bezimiennych mają dusze?... Jeśli się nie jest bogaczem, człowiek się nudzi, a potem przez całą noc przypomina sobie, że jest biedny. Bohaterami są bardzo różni ludzie, którzy na pierwszy rzut oka w ogóle nie są do siebie podobni. Wśród nich możemy znaleźć: szlachtę, rzemieślników, bezdomnych, biedaków, złodziejów, strażników, duchownych i zakonnice. Zostają oni szczegółowo wykreowani. Należy wspomnieć także o dzieciach demonów, których ciała pokryte są łuskami, a języki niezwykle długi. Ciąży na nich klątwa, która nie ułatwia im życia. Jest bardzo zawiedziony tą lekturą. Spodziewałem się wspaniałego dzieła, które (o dziwo) jest rekomendowane przez świetne zagraniczne czasopisma fantastyczne. Czekam na dwie części, gdyż może będą lepsze. Odradzam tę książkę koneserom fantastyki, gdyż prawdopodobnie się zawiodą.
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa