Dzieciak

Data wydania: 2012-09-26
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-240-2293-9
Dodał/a książkę: agnik66

Kevin od maleńkości był bity i głodzony przez biologicznych rodziców. Przeszedł przez piekło, nim wreszcie zareagowała opieka społeczna. Trafił do rodziny zastępczej, ale to nie był koniec jego nieszczęść. Nikt mu nie pokazał, jak z koszmaru dzieciństwa przejść do normalnego i samodzielnego życia.

Odrzucony przez tych, którzy powinni byli mu pomóc, zagubiony i coraz bardziej bezradny, znalazł się na skraju przepaści. Los jednak postawił na jego drodze Julię - kobietę, która nie bała się jego słabości i lęków. Jej miłość pozwoliła Kevinowi odwrócić bieg jego życia.

Na podstawie tej wstrząsającej, lecz dającej nadzieję historii powstał film pod tym samym tytułem

Kup książkę Dzieciak

Opinie o książce - Dzieciak

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2016-05-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Zjawisko przemocy wobec dzieci to coś o czym wiedzą wszyscy, z czym teoretycznie się walczy. Jednak takie historie jak ta opisana przez Kevina zdarzają się ciągle. Książka ta jest wspaniałym sposobem by uświadomić co czuje maltretowane dziecko. Przez co musi i przejść i najważniejsze jakie skutki przynosi to w dorosłym życiu. Często takie sytuacje są ignorowane a cierpiące dzieci uznawane za złe i agresywne dodatkowo karane. Nikt się nie interesuje, nikt nie próbuje pomóc. Choć "Dzieciak" jest w sumie pozytywną książką to warto uświadomić sobie, ze większość takich historii nie kończy się dobrze. Trzeba mieć naprawdę dużą siłę psychiczną by mimo trudności osiągnąć to co Kevin. Ogółem cała opowieść jest wspaniale napisana. Czyta się ją szybko i z zapartym tchem. Wzrusza i przeraża. Uświadamia jak bardzo dzieci potrzebują miłości i zrozumienia. Po przeczytaniu odnosi się wrażenie, że tak naprawdę nikt nie jest do końca zły. Trzeba spojrzeć na wszystko z innego punktu widzenia. Pod koniec autor bardzo przyśpiesza z akcją. Jakby chciał jak najszybciej dociągnąć sprawę do końca. W sumie nic dziwnego najważniejsze było dla niego opisanie przeszłości dla swojej żony. Jednak miałabym ochotę poczytać bardziej szczegółowo o jego dorosłym życiu. Książkę polecam każdemu rodzicowi i nie tylko.
Przerażająca historia chłopca z patologicznej rodziny i jego prób wydostania się z zaklętego kręgu biedy, przemocy i braku jakichkolwiek nawet ludzkich uczuć o rodzicielskich nie wspominając. Opisuje ona straszne traktowanie dziecka przez biologicznych rodziców oraz jego dalsze losy. Najbardziej wstrząsającym faktem jest brak reakcji i niemoc opieki społecznej, szkoły, znajomych, którzy mogliby pomóc, a jednak tej pomocy zabrakło. Najpiękniejsze w tej książce jest to, że Kevin potrafił się podnieść i walczyć o miłość. Polecam!
Avatar użytkownika - preckowa
preckowa
Przeczytane:2013-06-07, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Przepiekna Historia chłopca który mimo wszystkich przeciwności losu dał sobie rade w zyciu.
Uwielbiam powieści z wątkami skrzywdzonych dzieci, dają sporo do myślenia. Chyba się skuszę.