Dziecięce koszmary

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2013-01-23
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788375085587
Liczba stron: 408
Dodał/a książkę: Anna Grzyb

Ocena: 5.25 (20 głosów)

W pewien upalny, sierpniowy dzień w robotniczej dzielnicy Bostonu dochodzi do brutalnej zbrodni. Ginie czworo członków rodziny, a jedyny podejrzany, ojciec i mąż, trafia w stanie śpiączki na oddział intensywnej terapii. Wszystko wskazuje na to, że próbował popełnić samobójstwo. Czy aby na pewno? Wezwana na miejsce zbrodni sierżant D. D. Warren wie jedno: ta sprawa to coś więcej, niż wskazują pierwsze znalezione dowody.

Danielle Burton, oddana pielęgniarka psychiatrycznego oddziału dziecięcego bostońskiego szpitala, całą swoją energię i zapał poświęca straumatyzowanym maluchom. Wciąż nawiedzają ją jednak duchy przeszłości i echo tragedii, która dotknęła jej rodzinę przed dwudziestoma pięcioma laty. Zbliża się właśnie kolejna rocznica owego koszmaru i kiedy w szpitalu pojawia się D. D. Warren wraz ze swoim partnerem, kobieta z przerażeniem uświadamia sobie, że wszystko zaczyna się od początku.

Oddana matka, Victoria Oliver dawno już zapomniała, czym jest normalność. Przyrzekła sobie, że zrobi wszystko, by jej chory syn miał względnie normalne dzieciństwo. Że będzie go kochać. Opiekować się nim. Chronić. Za wszelką cenę. Nawet swego życia.

W najnowszej powieści Lisa Gardner wydobywa na światło dzienne kolejne rodzinne sekrety i przez pryzmat losów trzech niezwykłych kobiet pokazuje, jak silne mogą być więzy krwi i jak często zbrodnie popełniają ci, których najbardziej kochamy.

Kup książkę Dziecięce koszmary

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - coolmamma
coolmamma
Przeczytane:2013-10-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2013 , Mam,
W Bostonie dochodzi do brutalnej zbrodni. Ginie matka i troje dzieci. Do szpitala w stanie śpiączki trafia natomiast ojciec rodziny. Na miejsce zbrodni zostaje wezwana sierżant D.D. Warren. Początkowo wszystko wskazuje na to, że to właśnie ojciec jest mordercą. Miejsce i okoliczności zbrodni świadczą niemal niepodważalnie, że to on w brutalny sposób zabił członków swojej rodziny, a potem próbował i sobie odebrać życie strzałem w głowę.Z pozoru prosta sprawa zaczyna się jednak komplikować. Dochodzi do kolejnej brutalnej zbrodni. Ginie kolejna rodzina i znowu głównym podejrzanym zostaje ojciec i mąż. Inna dzielnica, zupełnie inny typ rodziny, zupełnie odmienne środowisko. Coś jednak musi te obie, tak jednak różne, rodziny łączyć. To właśnie może być kluczem do rozwikłania zagadki.Danielle Burton pracuje na dziecięcym oddziale psychiatrycznym. Jest pielęgniarką, wyszkoloną do pracy z dziećmi mającymi poważne problemy psychiczne. To często dzieci bardzo doświadczone przez życie, nierzadko po potwornej traumie, która na zawsze zakończyła ich dziecięcą beztroskę. Danielle sama boryka się z własnymi, nierozwiązanymi problemami. Dwadzieścia pięć lat temu jej ojciec zabił niemal całą rodzinę, a potem sam odebrał sobie życie. Pozostawił przy życiu tylko ją, czyniąc jedyną ocalałą. Właśnie zbliża się kolejna rocznica makabrycznej zbrodni. Dziecięce koszmary zaczynają osaczać Danielle, a głos zmarłego ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Dziecięce koszmary

Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2017-01-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
Mrożący krew w żyłach thriller psychologiczny, którego akcja częściowo rozgrywa się na dziecięcym oddziale psychiatrycznym wywiera wpływ nawet na największego maniaka książkowych wrażeń. Upiorne dzieci, ogarnięte żądzą zabijania swoich rodziców - tu prym wiedzie ośmioletni Evan, który przyprawiał mnie o gęsią skórkę. Wymordowane całe rodziny, a w każdej dziecko z problemami i intensywne poszukiwanie powiązań między nimi. W to wszystko wmieszane trzy kobiety: sierżant D.D. Warren znana z wcześniejszych książek autorki, matka Evana - Victoria, która porzucona przez męża musi sama zmagać się z wychowaniem dziecka, które marzy o jej śmierci oraz Danielle - pielęgniarka z dziecięcego oddziału psychiatrycznego, naznaczona tragicznymi wydarzeniami z przeszłości, w których to jej ojciec wymordował całą rodzinę poza nią. Przeszłość dopada Danielle, gdy zbliża się 25 rocznica śmierci jej rodziny, a długo skrywane w podświadomości wspomnienia coraz bardziej chcą się wynurzyć na powierzchnię. Całość rozgrywa się bardzo szybko w zaledwie kilka dni dostajemy rozwiązanie całej zagadki. I jak to u Lisy Gardner bywa teorie można snuć bez końca, a wyjaśnienia zbrodni trzeba szukać w dalekiej przeszłości. Kto pierwszy rozgryzie sprawcę - przeżyje. Po "Dziecięcych koszmarach" przyda się książka na zresetowanie mózgu.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Sil
Sil
Przeczytane:2013-10-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013, Posiadam,

Ocena: 5/6

 

Danielle Burton nie ma za sobą łatwego życia. Dzieciństwa raczej stara się nie wspominać. Ojciec, stróż prawa, miał dość interesujące nocne ciągotki. Mało powiedzieć, że był alkoholikiem. Gdy wpadał w ciąg, rodzina chowała się po kątach i modliła, by nastał poranek i by koszmar się skończył. Trudno w sumie zrozumieć, dlaczego żona nie zabrała dzieci i nie wyjechała jak najdalej od niego. Niestety, nie zrobiła tego i zapłaciła za to najwyższą możliwą cenę. Zginęła jedna z jej córek. Zginął jedyny syn. Zginęła i ona. Na końcu zginął i on, pociągnął za spust na oczach swojego najmłodszego dziecka, którym była Danielle. Nie można więc się dziwić temu, że dziewczyna miała, i w zasadzie nadal ma, problemy z przystosowaniem się. Mało sypia, jak już zamyka oczy, to nękają ją koszmary. W ciągu dnia stara się za wiele nie myśleć, a tym bardziej - nie wspominać. Jest w pełni oddana swojej, dość ciężkiej pracy. Na co dzień Danielle jest wykwalifikowaną pielęgniarką, pracującą na dziecięcym oddziale psychiatrycznym jednego z bostońskich szpitali. Małym pacjentom oddaje się w całości. Niejednokrotnie bierze kilka dyżurów pod rząd i dogląda maluchy. Nie sposób powiedzieć o niej coś złego, tyle że... właśnie zbliża się 25-ta rocznica tragedii, podczas której straciła najbliższych. W tym czasie Danielle przestaje być sobą. Nachodzą ją dziwne myśli. Dopadają ją... wspomnienia. A te mogą wyrządzić wiele krzywdy. Nie tylko jej...

 

Dziecięce koszmary to niezwykle wciągająca i pouczająca lektura. Myślę, że wielu czytelników znalazłoby w niej coś dla siebie. Lisa Gardner stworzyła pasjonujący thriller ze sporym wątkiem psychologicznym i elementami nadprzyrodzonymi. W książce znajdziemy uzdrowicieli i dzieci, które są przekonane, że na co dzień kontaktuje się z nimi sam diabeł. To on zmusza je do takich, a nie innych zachowań. To przez niego są niejednokrotnie niebezpieczne dla otoczenia. W pewnym momencie cała powieść wkracza na dość niespodziewany poziom. Zaczynają ginąć ludzie, a jedynym ogniwem łączącym zabójstwa jest główna bohaterka. Czy idealna pielęgniarka skrywa jakiś zabójczy sekret? Czy to możliwe, by pod powłoką perfekcyjnej opiekunki czaił się potwór? Czyżby dziewczyna miała mordercze usposobienie? By się tego dowiedzieć, koniecznie należy sięgnąć po powieść Lisy Gardner, zatytułowaną Dziecięce koszmary.

 

O powieści można wypowiadać się chyba wyłącznie w superlatywach. Czyta się ją bardzo dobrze i płynnie. W zasadzie można ją pochłonąć w jeden dzień.  Jeśli chodzi o fabułę, to czytelnika aż ciarki przechodzą na samo jej wspomnienie. Potworność goni potworność, zło czai się za każdym rogiem... człowiek zaczyna się bać o swoje bezpieczeństwo. Może lepiej nie gasić światła? W końcu nie wiadomo, co skrywa ciemność. Może w każdym domu, w każdym pomieszczeniu, w każdym miejscu czai się zło? Demony? Może tylko czekają na okazję, by cichutko podpowiedzieć domownikom jakieś koszmarne uczynki? Może lepiej nie zasypiać? Jedno jest pewne, Dziecięce koszmary trzymają w nacięciu aż do ostatniej strony. Warto sięgnąć po tę powieść. 

 

Link do opinii
Pokazane jest życie trzech kobiet które mają swoje tajemnice, które muszą się zmagać z przeciwnościami losu. Danielle pracuje na oddziale psychiatrycznym dla dzieci, w dzieciństwie przeżyła koszmar została zabita cała jej rodzina , została sama z pytaniem dlaczego ona przeżyła. Victoria to matka dziecka z zaburzeniami,nie pamieta już co to normalność ciągle żyje w gotowości na to co może zrobić jej syn, który jest dzieckiem. D.D. Waren policjantka która musi rozwikłać sprawę śmierci całej rodziny, nie wierzy w to że mógł to zrobić ojciec rodziny, potwierdza to następne morderstwo.
Link do opinii
Avatar użytkownika - michalina25s
michalina25s
Przeczytane:2014-09-30, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Genialna książka. Kolejna na którą trafiłam przypadkowo kupując na zasadzie "a to może jeszcze tą" przy kupowaniu używanych książek :D Poza kryminałami uwielbiam także książki o tematyce psychologicznej. "Dziecięce koszmary" w pełni spełniły moje oczekiwania wobec książki. Napisana przystępnym językiem, porusza tematykę chorych psychicznie dzieci. W książce w zgrabny sposób przeplatane są trzy wątki- śledztwa, matki wychowującej chore psychicznie dziecko oraz pielęgniarki w szpitalu, która jako dziecko przeżyła koszmar. Fascynująca była zarówna tajemnica przeszłości pielęgniarki jak i w wiarygodny sposób opisane jej przeżycia po latach z tym związane. Poruszył mnie zarówno obraz miłości matki do chorego psychicznie dziecka, jak i pielęgniarki do podpiecznych. Książka dopracowana szczegółowo a książka wciąga i trzyma w napięciu. Lektura książki skłoniła mnie do przemyśleń i bardzo cieszę się, że trafiłam na tą książkę. Polecam! :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - asymaka
asymaka
Przeczytane:2013-02-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki, Mam,

Lubię dobre kryminały, nawet udało mi się nie tak dawno przeczytać jeden całkiem ciekawy polskiego autora! Ten natomiast poruszył mnie do głębi, ponieważ opowiada o chorobie, jakiej nie znałam, o jakiej nie słyszałam, z jaką się nigdy nie spotkałam. Ta lektura wstrząsnęła mną naprawdę mocno!
Lisa Gardner jest bestsellerową amerykańską pisarką, jak czytam z okładki książki, każda z jej powieści sprzedaje się doskonale i staje się wielkim hitem. Ona sama mieszka w New Hampshire wraz z córką i małżonkiem.
W tym kryminale poznajemy Danielle, która przeżyła straszną tragedię, straciła całą najbliższą rodzinę: mamę, brata, siostrę, tatę... na jej oczach niemalże jej własny ojciec zastrzelił najpierw ukochaną rodzicielkę, następnie rodzeństwo dziewczynki, a ona nie potrafi się pozbierać po tym traumatycznym przeżyciu pomimo upływu lat. Tak wiele ma pytań, a nie zna na nie odpowiedzi, chciałaby na przykład wiedzieć, dlaczego ojciec zamordował wszystkich, a ją ocalił? Dlaczego nie odebrał jej życia? Czy tak ją kochał, czy aż tak nienawidził...? Nurtuje ją to pytanie, ale niestety nikt nie potrafi jej pomóc, udzielić jej zadowalającej odpowiedzi, czyżby już nigdy nie miała poznać prawdy?
Oprócz  Danielle mamy tu jeszcze Victorię, której historia również do łatwych nie należy, a jej życie to pasmo udręki, strachu i ...miłości do ukochanego syna.
Mamy też do czynienia z kobietą, która zajmuje się śledztwem, próbuje rozwikłać zagadkę, zrozumieć, co się stało i o co w tym wszystkim chodzi. Nie pasuje jej tu nic do siebie, ani fakty, ani motyw, nic a nic...
Z tą historią nie sposób się nudzić, niejednokrotnie przy jej czytaniu zwyczajnie się bałam, denerwowałam, martwiłam, przeżywałam wszystko tak, jakbym była tuż obok, czułam na karku oddech mordercy... brrrr...
Wiele się tutaj dzieje, spotykamy mnóstwo ludzi, dorosłych i dzieci, które są opisane w sposób nietuzinkowy, fascynujący, czasem mrożący krew w żyłach! Nie dziwi mnie to, że książki tej pisarki sprzedają się tak wspaniale i są niebywale popularne!
Nigdy w życiu nie wytypowałabym osoby, która jest tutaj tak naprawdę zła, ogarnięta złymi mocami, myślami,  mająca tak nieprawdopodobnie pokrętny umysł! Może Wam uda się odgadnąć?
Podoba mi się, że pomimo takiej tematyki autorka poruszyła tu zagadnienie choroby, o której napisałam na początku mojego opisu książki. Ja nigdy nie słyszałam i nie spotkałam się z takim schorzeniem, podobnie jak napisała pisarka, gdy widywałam dzieci niegrzeczne myślałam, że to wina rodziców, że to oni czegoś nie dopilnowali, bądź też nawet nie próbowali uczyć, tłumaczyć swoim dzieciom, jak powinny się zachowywać.
Cytat nawiązujący do tych dzieci z końca "Dziecięcych koszmarów", ze 'Słowa od autorki...':
"Jak wielkie było moje zdziwienie, gdy dwa lata temu z takim problemem zaczęło się borykać dziecko moich dobrych znajomych, troskliwych rodziców aktywnie uczestniczących w procesie wychowawczym, a mimo to wciąż czujących, że przegrywają walkę o własne dziecko.
Jestem niezmiernie wdzięczna tej rodzinie, że podzieliła się ze mną swoimi doświadczeniami obejmującymi sesje terapeutyczne z rozmaitymi specjalistami, niezliczone wizyty na zamkniętych oddziałach psychiatrii dziecięcej..."
Gdyby nie przykład tej rodziny nigdy autorka nie zajęłaby się tym tematem, nie stworzyłaby tak intrygujących postaci,  tak prawdziwych, nie wiem, czy ja dałabym radę jednocześnie kochać swoje dziecko, tulić je do snu, głaskać i zastanawiać się jednocześnie, czy dożyję do rana, czy to moje jak aniołek wyglądające maleństwo nie poderżnie mi w nocy gardła? Te dzieci nie są złe, nie do końca i nie bezgranicznie, jak napisane jest pod tytułem
" TE DZIECI NIE CHCĄ BYĆ ZŁE.
ALE NIE POTRAFIĄ INACZEJ..."

Link do opinii
Muszę przeczytać w najbliższej przyszłości.
Link do opinii
Avatar użytkownika - angel92
angel92
Przeczytane:2017-06-17, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2017,
Avatar użytkownika - KarenKa
KarenKa
Przeczytane:2017-02-12, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - AlaniemaKota
AlaniemaKota
Przeczytane:2016-08-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2016,
Avatar użytkownika - Madziq84
Madziq84
Przeczytane:2016-08-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Avatar użytkownika - arbuzik_07
arbuzik_07
Przeczytane:2016-07-27, Przeczytałam, Mam,
Inne książki autora
Klub Ocalonych
Lisa Gardner0
Okładka ksiązki - Klub Ocalonych

Przeżyły coś, czego nie powinna przeżyć żadna kobieta. Ale ocalały. I mogły cieszyć się, kiedy tego, który je skrzywdził, dosięgła kara. Policja jest przekonana...

Dom dla lalek. Audiobook
Lisa Gardner0
Okładka ksiązki - Dom dla lalek. Audiobook

,,To jak dotąd jej najbardziej intrygująca i skomplikowana powieść... Tylko pisarka tak utalentowana jak Gardner mogła sprawić, by lektura jej książki...

Reklamy