Okładka książki - Dziewczyna w czerwonej pelerynie

Dziewczyna w czerwonej pelerynie

Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 2011-09-15
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788362170159
Liczba stron: 368
Tytuł oryginału: Red Riding Hood
Tłumaczenie: Dorota Strukowska
Ilustracje: -
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 4.8 (5 głosów)

Siostra Valerie była piękna, dobra i urocza. A teraz nie żyje. Henry, przystojny syn kowala, próbuje pocieszyć Valerie, lecz jej zbuntowane serce bije mocniej dla kogoś innego - drwala uważanego za wyrzutka, Petera, który proponuje dziewczynie inne życie z dala od domu. Po brutalnym zabójstwie siostry świat Valerie zaczyna w szaleńczym tempie wymykać się spod kontroli. Od pokoleń gniew Wilka łagodzono comiesięczną ofiarą, jednak teraz nikt nie jest bezpieczny. Kiedy do wsi przybywa doświadczony pogromca wilkołaków, mieszkańcy dowiadują się, że bestia żyje pośród nich - może być nią każdy... Wkrótce okazuje się, że Valerie jako jedyna posiada zdolność rozumienia głosu potwora. Wilk mówi, że dziewczyna musi poddać się jego woli, zanim przeminie krwawy księżyc. W przeciwnym wypadku zginą wszyscy, których kocha.

Kup książkę Dziewczyna w czerwonej pelerynie

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Opinie o książce - Dziewczyna w czerwonej pelerynie

Powieści bazujące na baśniach i bajkach z mojego dzieciństwa rzadko kiedy mnie zawodzą. Idealnie zgrywają się z historiami, które znam i kocham, a zatem trudno mówić tu o rozczarowaniach czy porażkach. W przypadku "Dziewczyny..", opowieść o Czerwonym Kapturku zyskuje zupełnie nowego znaczenia przy udziale sporej dawki grozy, tajemnic i fantastycznych zdarzeń, o których trudno myśleć podczas lektury oryginalnej baśni. A jednak: w powieści Sary znajdują idealne miejsce, podwyższając tym samym poprzeczkę wieku docelowej grupy odbiorców. Przeczytałam na jednym tchu i chętnie powrócę, gdy tylko będę mieć ochotę i okazję!
Link do opinii
Avatar użytkownika - kobra18
kobra18
Przeczytane:2014-05-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
I kto by pomyślał, że w tym wieku przeczytam po raz kolejny "Czerwonego Kapturka? Ja nie! A tu nie dość, że przeczytałam, to jeszcze strasznie mi się podobało taka kolej rzeczy. A finału zupełnie się nie spodziewałam!!!!!
Link do opinii
Avatar użytkownika - hubert2012
hubert2012
Przeczytane:2015-12-05, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Avatar użytkownika - Elia
Elia
Przeczytane:2014-03-20, Ocena: 5, Przeczytałam, Przeczytane dawniej,
Avatar użytkownika - Lucy05
Lucy05
Przeczytane:2013-02-02, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - anulka1312
anulka1312
Przeczytane:2012-12-26, Przeczytałam,
Reklamy