Dziewiąty wyrok

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2014-03-21
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7885-841-6
Liczba stron: 400
Dodał/a książkę: Jedrulek

Ocena: 3 (2 głosów)

Podczas romantycznej kolacji do domu czołowego aktora Marcusa Dowlinga wkrada się włamywacz. Kiedy jego żona wpada na przestępcę, sytuacja wymyka się spod kontroli, po której pozostaje jedynie pusty sejf i martwe ciało.

Tej samej nocy, kobieta i jej dziecko zostają bezlitośnie zaatakowani w opuszczonym garażu. Zabójca nie zostawil po sobie żadnych śladów oprócz zaszyfrowanej wiadomości napisanej krwią.

Detektyw Lindsay Boxer musi poradzić sobie z rozwiązaniem obu spraw i wzywa do pomocy kobiecy klub zabójców, żeby pomógł jej złapać morderców. Niestety ktoś wypuszcza informacje do prasy – szczegóły, które mogły być jedynie znane osobom z klubu. Lindsay musi zadecydować, komu może zaufać.

Kup książkę Dziewiąty wyrok

Opinie o książce - Dziewiąty wyrok

Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2015-07-03, Ocena: 4, Przeczytałam, z_52 książki 2015 (181), Mam,
Dziewiąty tom serii "Kobiecy Klub Zbrodni" znacznie odbiega od poprzednich pozycji. Przede wszystkim zabrakło mi emocji i akcji, które zawsze tak ceniłam w książkach mistrza sensacji. Lindsay Boxer równocześnie prowadzi dwa śledztwa: pierwsze dotyczy seryjnego mordercy, który zabija matki z dziećmi, a drugie zamordowanej żony słynnego aktora, które zginęła podczas włamania do domu. Od początku znamy obu sprawców, którzy są ze sobą powiązani przez żonę zabójcy nr 1. Patterson to kolejny autor, który porusza temat żołnierza wracającego z wojny w Iraku, zniszczonego psychicznie. Myślę, że warto o tym pisać i zastanowić się, jaki sens ma wojna i jak oddziałuje na ludzi, którzy z niej wracają i ich bliskich. Czytając, nie czułam zupełnie nic, równie dobrze mogłabym czytać kodeks pracy. Trochę powiewało nudą, a te mdłe romantyczne scenki między Lindsay i Joem, Cindy i Conklinem, Yuki i Milesem były zbędne i nic nie wnosiły do książki, wręcz spowalniały tempo akcji. Policja popełnia rażące błędy i tak naprawdę nie odnajduje motywu, którym kierował się Szminkowy Zabójca.
Link do opinii
Avatar użytkownika - wika9
wika9
Przeczytane:2015-01-13, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 ksiązki 2015, Pożyczone,
Inne książki autora
Siódme niebo
James Patterson, Maxine Paetro0
Okładka ksiązki - Siódme niebo

Od trzech miesięcy San Francisco żyje poszukiwaniami Michaela Campiona, cierpiącego na nieuleczalna chorobę serca syna byłego gubernatora stanu i przyszłego...

Detektywi z Private
James Patterson, Maxine Paetro0
Okładka ksiązki - Detektywi z Private

Jack Morgan, były pilot helikoptera w amerykańskiej piechocie morskiej, po powrocie z Afganistanu przejmuje po ojcu agencję detektywistyczną Private. Dzięki...

Reklamy