Okładka książki - Dzika droga. Jak odnalazłam siebie

Data wydania: 2015-01-28
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 978-83-240-2654-8
Dodał/a książkę: czytam

Gdy grzeczne dziewczynki zaczytywały się w "Jedz, módl się, kochaj", Cheryl naprawdę postanowiła coś zmienić.

Jej życie nie było pasmem sukcesów. Wręcz przeciwnie. Najpierw zaczęło sypać się małżeństwo, potem nastąpiła seria miłosnych wpadek, a na końcu spadł na nią prawdziwy cios – straciła najbliższą osobę. Zawsze miała w życiu pod górkę, ale tym razem los grubo przesadził. Zła i rozżalona, rozpaczliwie szukała wyjścia z sytuacji, nowej drogi życiowej. Jak to zwykle bywa, zadecydował przypadek.

Impulsem do zmian okazała się podróż życia. Podróż szlakiem wiodącym wzdłuż Ameryki Północnej. Podróż w głąb siebie. Co prawda nie wszystko poszło tak, jak sobie wyobrażała. Miało być rozgwieżdżone niebo i zapach łąki, a nie przeprawa w jednym bucie i tachanie ciężkiego plecaka z piłą. Ale się opłaciło. Bo zgodnie z zasadą „co nas nie zabije, to nas wzmocni” – Cheryl wygrała. Ruszyła w podróż jako dziewczynka, wróciła jako dojrzała kobieta. Pewna siebie, silna, gotowa zawalczyć o siebie i o swoje życie.

Udowodniła, że DROGĘ warto wybrać sobie samemu.

PRAWDZIWA HISTORIA, która podbiła serca milionów czytelników w Stanach Zjednoczonych – wśród nich znalazły się OPRAH WINFREY i REESE WITHERSPOON, która kupiła prawa do jej ekranizacji.

Kup książkę Dzika droga. Jak odnalazłam siebie

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:2015-04-16, Przeczytałam,
W poszukiwaniu straconego „Ja”   Konfucjusz powiedział kiedyś, że tysiącmilowa podróż zaczyna się od jednego kroku. Prostota tego stwierdzenia nie zmienia jednak nic w naszym podejściu do życia i do wyzwań, w jakie ono obfituje. Bardzo często droga przeraża nas w takim stopniu, że nawet nie próbujemy w nią wyruszyć. Kluczymy zatem bocznymi ścieżkami, błądzimy, zawracamy, zapuszczamy się w ślepe zaułki. Tymczasem wystarczyłoby tylko odważnie wykonać jeden krok, by każdy kolejny utwierdzał nas w przekonaniu, że było warto.   O tym, że warto wyruszyć w podróż, że warto wyjść poza swoją strefę komfortu - nawet, jeśli kroczymy ku niewiadomej przyszłości, pisze Cheryl Strayed, w swojej autobiograficznej książce Dzika droga. Jak odnalazłam siebie. Opublikowana nakładem wydawnictwa Znak książka to wzruszająca historia zagubionej kobiety, która dopiero pokonując  wewnętrzne ograniczenia, przekraczając granice własnej wytrzymałości, a nawet rozsądku, zdołała odnaleźć swoje prawdziwe ja. Odnalazła prawdziwą Cheryl Strayed, nie opuszczoną przez ojca córkę, nie kobietę, która patrzyła na śmierć matki, nie nimfomankę, lubującą się w destrukcyjnych zachowaniach, ale człowieka pięknego i wartościowego, któremu warto wybaczyć popełnione błędy.   Poznajemy bohaterkę w dramatycznej dla niej chwili – właśnie straciła jeden z butów do wspinaczki, który ...

Opinie o książce - Dzika droga. Jak odnalazłam siebie

Avatar użytkownika - Kate1986
Kate1986
Przeczytane:2017-05-04, Ocena: 5, Przeczytałam,
Opowieść dla wytrwałych.Polecam
Avatar użytkownika - Karolina87
Karolina87
Przeczytane:2016-12-08, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2016 roku, Mam,
Książka warta polecenia, pozwala uwierzyć, że wszystko jest możliwe oraz co nas nie zabije to nas wzmocni.
Avatar użytkownika - dzikiebialko
dzikiebialko
Przeczytane:2016-01-27, Ocena: 4, Przeczytałam,
Polecam tę książkę zwłaszcza tym czytelnikom, którzy lubią "książki drogi". Książka może nie jest bardzo głęboka, ale to miła lektura. Aż chce się ruszyć w podobną drogę.
Avatar użytkownika - agulas_88
agulas_88
Przeczytane:2015-12-01, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2015 roku,
Cheryl straciła wszystko co było dla niej do tej pory ważne - zmarła jej matka, rozwiodła się z mężem, zaczęła brać narkotyki. Postanawia zatem wyruszyć w pieszą wędrówkę szlakiem PTC po Ameryce. Wędrówka ta okaże się niezwykle trudna ale przyniesie jej wiele radości i spełnienia. "Dzika droga" to piękna opowieść o pokonywaniu własnych słabości i zmierzeniu się z siłą charakteru.
Avatar użytkownika - Sweetcoala
Sweetcoala
Przeczytane:2015-05-11, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2015 roku,
Cudowna powieść, którą czytałam z prawdziwą przyjemnością. Uwielbiam tzw. powieści drogi, ale Cheryl Strayed osiągnęła w tej dziedzinie mistrzostwo. Naprawdę spodobał mi się jej styl - prosty, emocjonalny gdzie trzeba, czasami poetycki, a przede wszystkim wciągający. Rzeczywiście na Szlaku Grzbietu Pacyficznego odbyła najlepszą terapię, jakiej potrzebowała. Wspaniała powieść, do której na pewno wrócę!
Avatar użytkownika - cheche
cheche
Przeczytane:2015-05-10, Przeczytałem,
Niestety przeczytałem. Jeśli bohaterka to alter ego autorki, to dobrze by było, by jednak pozostała przy zawodzie kelnerki...Cała ta książka to parę komunałów okraszonych w dodatku wyrażonych za pomocą koszmarnie grafomańskich porównań. Szkoda, bo sam pomysł był naprawdę fajny...
Avatar użytkownika - adhd9
adhd9
Przeczytane:2015-04-26, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - lilkawodna
lilkawodna
Przeczytane:2015-03-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Piękne studium życia bohaterki. W jej historii każdy może znaleźć odrobinę własnych przeżyć. Warto przeczytać gdy stracimy nadzieję na lepsze jutro.
Avatar użytkownika - darr2
darr2
Przeczytane:2014-10-30, Ocena: 5, Przeczytałam, tyle ile masz wzrostu 6 X 2014,
Historia niezwykle poruszające i dająca nadzieję. Cheryl pokazała nam, że życie zależy tylko i wyłącznie od nas i naszego chcę albo nie chcę... Przebyłam z nią swoją dziką drogę :)
Avatar użytkownika - eyesOFsoul
eyesOFsoul
Przeczytane:2014-04-11, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2014, Mam,
Dzika droga. Jak odnalazłam siebie (2013) kategoria: literatura współczesna liczba stron: 352 cena: 36,90 wydawnictwo: ZNAK Literanova ocena: 7,5/10 ,,Ludzie w moim życiu byli jak plastry z opatrunkiem, które rozwiał pustynny wiatr pierwszego dnia na szlaku. Rozpraszali się we wszystkie strony i znikali. " ~ Cheryl Strayed KOBIETA Z DZIURĄ W SERCU Zanim zaczęłam czytać tę książkę, Łukasz wziął ją do ręki i przeczytał słowa Doroty Wellman: ,,Są filmy drogi, a to jest książka drogi. O tym, jak dojść do siebie." I zapytał mnie, co to znaczy, że jest to książka drogi. Wtedy nie potrafiłam mu tego wytłumaczyć. Cytowane słowa wydawały mi się absurdalne i nielogiczne... Ale przecież nie powiem mu, że ma rację... W końcu mężczyzna nigdy nie ma racji. A jeśli ma rację to z pewnością jest w błędzie. W każdym razie po lekturze książki Cheryl Strayed zrozumiałam, jak słowa Doroty Wellman są adekwatne do treści książki i dlaczego są takie, a nie inne... Cheryl Strayed napisała książkę, której nie da się przeczytać w jeden wieczór. To książka, której trzeba poświęcić nie tylko czas, ale i serce. Z drugiej strony... Można o niej mówić godzinami, bo motywy, tematy, wątki mnożą się bez końca. Problem polega jednak na tym, że każdy z tych tematów dotyka ważnej sfery życia. Każdy wymaga od nas zaangażowania i zrozumienia. Trudno jest mi w tej kwestii streszczać życie autorki, bo to przede wszystkim podróż przez jej upadki i wzloty. I dlatego postanowiłam tym razem oddać głos samej autorce, która najlepiej zachęci Was do tej podróży życia: [youtube http://www.youtube.com/watch?v=Ks_QnNQ__OM&w=560&h=315] "Dzika droga. Jak odnalazłam siebie" to powieść, która wzrusza... Najpiękniej jest płakać u boku książki, którą napisało samo życie. Nie wyobrażam sobie siebie w sytuacjach, w których znalazła się autorka. Nie wiem, jak skończyłaby się moja droga... Cieszę się jednak, że droga autorki zetknęła się z moją pasją czytania. Cieszę się, że miałam okazję oczyścić siebie i swój umysł dzięki Cheryl Strayed. Ta książka to katharsis. Otwiera oczy, duszę, serce... i wlewa w nie nadzieję. Nadzieję, że zawsze jest jutro, do którego warto iść. Zawsze jest jutro, o które trzeba walczyć. Zawsze jest jutro, w którym będę "ja". Pewnie zastanawiacie się, dlaczego wybrałam taki tytuł na ten mały felieton... "Kobieta z dziurą w sercu" to dość kontrowersyjna nazwa dla recenzji. Uważam jednak, że taką kobietą jest Cheryl Strayed. Ma dziurę w sercu, którą mógł wyleczyć jedynie czas. A tym czasem okazała się podróż, w którą wybrała się bohaterka. Bo co zrobić, kiedy w życiu rozpęta się prawdziwe piekło? Książka zdecydowanie przypomina mi "Dzienniki pisane w drodze" Richarda Paula Evansa. Mówi o tym, jak walczyć z przeciwnościami losu, ale i jak walczyć z samym sobą. Jak wyznaczyć sobie cel i do niego dążyć, mimo ciągłych porażek... Mimo ciągłych upadków. Jesteśmy ludźmi. Jest w nas wiele dziur. Czasami mam wrażenie, że człowiek może odnaleźć swoje człowieczeństwo jedynie wtedy, gdy życie go doszczętnie podziurawi. Aż staniemy się tym cholernym sitem, przez które wszystko ma ochotę przelecieć. Zdarzają się na sytuacje, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Zdarzają nam się sytuację, w których jesteśmy w centrum istnego chaosu... Zdarzają nam się sytuację, w których potrzebujemy wyjść... i nie wrócić. "Dzika droga. Jak odnalazłam siebie" pokazuje, że czasem warto jest wszystko zostawić za sobą. Nabrać dystansu do życia, które dzień po dniu przynosi nam same upadki. Autorka daje nam nadzieję, że jeśli wyruszymy z nią w tę podróż, wrócimy szczęśliwsi, zdrowsi... Z nowym pomysłem na życie. Czasem wystarczy tylko podjąć decyzję i iść. Ale jest to najtrudniejsza decyzja w życiu. Bo trzeba niemałej odwagi, by wszystko za sobą zostawić i niemałej siły, by wkroczyć dumnie na Pacific Crest Trail - linii ciągnącej się przez dziewięć pasm górskich, które zdają się być przeprawą przez Hades. Przyznaję, rzadko czytam książki biograficzne. Dla mnie są one najnudniejszymi książkami na świecie. Sprawiają, że przestaję patrzeć na swoje życie... Ta książka jest inna. Ona nie prowadzi nas szlakami przez wyboisty życiorys autorki. Nie mówi: "Patrz, miałam gorzej. Więc wstawaj z tej ziemi, rusz tyłek i idź dalej." Ona pokazuje, jak sobie poradzić z samym sobą. To nie tylko biografia... To opowieść o życiu. Swoista lekcja spadania... A potem żmudna praca nad skrzydłami, by znów móc się unieść w przestworza. Jeśli chcecie spróbować latać... Sięgnijcie po książkę Cheryl. _______________________ http://recenzencki.wordpress.com/2014/04/11/dzika-droga-jak-odnalazlam-siebie-cheryl-strayed/ Katarzyna Sternalska ~ eyesOFsoul (C)
Avatar użytkownika - gosia_gosia16
AMJ1986
Przeczytane:2015-08-27, Ocena: 5, Przeczytałam, Przeczytane 2015,
Avatar użytkownika - Betsy
Betsy
Przeczytane:2015-07-12, Ocena: 5, Przeczytałam, Literatura zagraniczna, Pożyczone, Ulubione, Warte uwagi,
Avatar użytkownika - koshi
Przeczytane:2014-05-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Małe cuda
Cheryl Strayed0
Okładka ksiązki - Małe cuda

Autorka bestsellerowej Dzikiej drogi w książce "Małe cuda" mówi wszystko to, co chcielibyście usłyszeć od najlepszej przyjaciółki. Cheryl Strayed...