Dziwne zwierzęta

Mrówkojad i orzesznica organizują konkurs na najdziwniejsze zwierzę. Zgłoszenia napływają ze wszystkich stron świata. Czy uda im się wyłonić zwycięzcę? Niezwykle dowcipna i zajmująca opowieść o tym, jak pięknie można się różnić, a przy tym pełna ciekawych faktów ze świata zwierząt.

– Czy słoń jest dziwny, czy nie jest? Mrówkojad zastanowił się. – Ha! – zakrzyknął po chwili. – A trąba? Sama przyznasz, że trąba jest dość dziwna. Orzesznica skrzywiła się. – Dziwna jak dziwna. Jej widok, musisz przyznać, nie jest zaskakujący. Wszyscy przecież wiedzą, że słonie mają trąby. W szczególności trąby. Dziwny to dopiero byłby słoń bez trąby.

Książka nominowana w 2011 roku do prestiżowej szwedzkiej Nagrody Augusta w kategorii książki dla dzieci i młodzieży.

Informacje dodatkowe o Dziwne zwierzęta:

Wydawnictwo: Zakamarki
Data wydania: 2012-04-01
ISBN: 978-83-7776-016-1

Kup książkę Dziwne zwierzęta

Dziwne zwierzęta - opinie o książce

Zabawna i mądra opowieść o tym jak pięknie się różnimy. Pewien mrówkojad, z pomocą swej przyjaciółki nornicy próbuje dociec, czy jest najdziwniejszym stworzeniem na świecie. W toku zabawnej i przemyślanej narracji znalazło się miejsce na charakterystykę kilku naprawdę dziwacznych stworzeń, przy czym opisy tychże zdecydowanie nie są nudnymi wyjątkami z leksykonu zwierząt. Uśmiałam się i wzruszyłam. Zarówno mój pięciolatek, jak i nadpobudliwy dwulatek słuchali z niespotykanym zaciekawieniem. Wielokrotnie przeglądaliśmy ją wspólnie, zachwyceni rysunkami i estetyką wydania. Choć, po kilku przytuleniach przez młodszego słuchacza kartki straciły na świeżości. ;)
Sens życia
Lotta Olsson, Maria Nilsson Thore0
Okładka ksiązki - Sens życia

Już niedługo mrówkojad przestanie być marnym paprochem w kosmosie. Napisze książkę o sensie życia. Tylko co tak naprawdę jest sensem życia? Zdaje się,...