Okładka książki - Ewangelia dla nienormalnych

Ewangelia dla nienormalnych

Wydawnictwo: Fides
Data wydania: 2015-12-07
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-937088-4-0
Liczba stron: 105
Dodał/a książkę: azetka79

Ocena: 4 (2 głosów)

To książka dla nienormalnych. Przeczytaj ją. A później daj ją każdemu, kto tego NIE chce. Daj ją każdemu, kto nie chodzi do kościoła, kto myśli, że się nie nadaje do wiary w Boga i nie widzi w tym żadnego sensu.

Pragnę pokazać ci Boga, który siedzi w samym środku bezsensu, beznadziei, krzywdy, nienawiści, braku miłości i stamtąd mówi do ciebie: "Jestem. Jestem w twoim życiu i to się nie zmienia. Jestem i płonę w tobie". Jeśli uda ci się to dostrzec, zacznie się dla ciebie nowe niezwykłe życie, opromienione niewiarygodną obecnością Boga.

Piszę tę książkę po to, żebyś uwierzył, że istnieje inny świat, w którym ty zwyciężasz swoje zło, swój grzech, swoją słabość. Istnieje świat, w którym ty chodzisz po wodzie - pisze Autor.

Autor przybliża konkretne spotkania i więzi ludzi z Bogiem: Mojżesza, Gedeona, Tobiasza, Piotra Apostoła.

Pokazuje Boga nieogarnionego i niepojętego w swej potędze i zarazem bliskiego w bezkresnej miłości do człowieka. Pokazuje Boga, który ma moc odwracania porządku świata i człowieka, który, kiedy odważy się spotkać Boga - doświadczy największego szczęścia.

Kup książkę Ewangelia dla nienormalnych

Opinie o książce - Ewangelia dla nienormalnych

Avatar użytkownika - inspired7
inspired7
Przeczytane:2017-07-03, Ocena: 2, Przeczytałam, 12 książek 2017, Mam,
Książka jest reklamowana jako idealna dla wszystkich, którzy czują pewien rodzaj niepewności. Trafiłam na nią całkowicie przypadkiem, z polecenia. Treści, które są przedstawione w książce są zgodne z nauką Kościoła. Przytoczone są różne fragmenty Ewangelii - te mniej znane i te, które każdy katolik zna na pamięć. Trzon książki jest więc dla każdej osoby wierzącej wartościowy. Jednak to, co jest dla mnie nie do zaakceptowania to forma interpretacji tych tekstów. Ksiądz, który jest autorem omawianej książki robi wszystko, by mówić językiem bardzo współczesnym. Używa określeń, których moim zdaniem nie powinno się stosować w kontekście Boga, wiary. Jestem zwolenniczką tradycyjnej formy książek religijnych.
Link do opinii
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2016-09-08, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2016 roku,
mega motywacja, mega atrakcja... tylko się odważyć i popłynąć...
Link do opinii
Inne książki autora
Upojeni Bogiem
o. Adam Szustak OP0
Okładka ksiązki - Upojeni Bogiem

Warto przekroczyć ciasną bramę i wejść na drogę prowadzącą do Boga - drogę szeroką, gdzie jest miejsce dla każdego i na drogę, która upaja szczęściem...

Plaster miodu
o. Adam Szustak OP0
Okładka ksiązki - Plaster miodu

Cieszące się milionową publicznością rekolekcje o. Adam Szustaka otwierają oczy, pokazując, że Słowo Boże jest żywe i skuteczne. Uczą jak zaufać i uwierzyć...

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Katarzyna Terechowicz
Okładka książki - Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy