Okładka książki - Fastryga

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2006
ISBN: 83-7414-211-1
Dodał/a książkę: Autor X

Fastryga to opowieść o trzech pokoleniach kobiet naznaczonych piętnem rodzinnej tajemnicy. Więzi pomiędzy babką, matką i córkami są albo niszczące, albo boleśnie rozerwane - kobiety łączy tylko poczucie nieuchronnego nieszczęścia, przejmująca samotność i nakaz milczenia. Dostęp do prawdy ma jedynie upośledzona dziewczynka Mela, żyjąca w zawieszeniu między światem realnym a metafizycznym ale jej rozpaczliwe próby "fastrygowania" więzi między kobietami są niezrozumiałe dla otoczenia. Książka opowiada o mechanizmach wzajemnego zniewolenia. To mroczne studium przemocy w rodzinie, konsekwentnie ukazywane z dwóch perspektyw - sprawcy i ofiary. Wyłania się z niego obraz zakleszczonego świata, który rządzi się niepojętymi dla postronnych regułami i z którego nie ma ucieczki. Hipnotyczna narracja bezlitośnie wciąga w spiralę fizycznych i psychicznych tortur, jakich doświadczają bohaterki, w atmosferę paraliżującego strachu i ciągłego napięcia.

Kup książkę Fastryga

Opinie o książce - Fastryga

Avatar użytkownika - Daisy
Daisy
Przeczytane:2015-02-03, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 ksiazek, Mam, Wpisz nazwę półki,
Jagielska pisze książki twardą ręką jak facet,są ciężkie ale mądre i ciekawe.
Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2014-11-04, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2014, powieści,
Akcja pokazuje nam trzy pokolenia kobiet jednej rodziny. Ich codzienność często bardzo trudną. Uwikłanie w trudne relacje. Jagielska jest mistrzem kreślenia portretów psychologicznych postaci. Gdy czyta się powieść postacie ożywają są realne mają twarz naszych babek, matek, sąsiadek. Dla mnie najbardziej poruczająca jest historia Ewy, autorka dotyka w niej problemu przemocy w rodzinie. Poznajemy dzieci, które są świadkami, myśli ,,kata''i ,,ofiary'', choć te role są jakoś wzajemnie przenikające się. Sceny opisywane rodzą wiele emocji. A jednak jest coś w sposobie narracji Jagielskiej co mnie jakoś odstrasza co nie wywołuje chęci przeczytania kolejnej strony. Tak było gdy czytałam Płaskudę i tak jest przy Fastrydze.
Avatar użytkownika - Beatricze
Beatricze
Przeczytane:2010-11-25, Ocena: 5, Przeczytałam,
ciekawa, poruszająca trudny temat książka. polecam
Avatar użytkownika - elphaba
elphaba