Fortepian

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2006
ISBN: 83-60022-05-4
Dodał/a książkę: Autor X

"George, moje serce należy do Ciebie" - to sekretne przesłanie kobiety, która nie mówi - do mężczyzny, który nie umie czytać. Główna bohaterka zamyka się w milczeniu i silą własnej woli staje się niemową. Ucieka w muzykę. Gra na fortepianie jest dla niej grą uczuć i grą na uczuciach. Fortepian ucieleśnia wzruszenia, rozterki, rację życia. Ada nigdy nie przestaje zadziwiać. Uwodząc mężczyznę, najpierw spycha go na dno rozpaczy, by później wynieść go na szczyt upojenia. Fortepian to książka, w której romantyzm spotyka się z erotyzmem, a uczucia pozytywne walczą z negatywnymi. Sceny drastyczne przeplatają się z poezją, ból łączy się z pięknem i nadzieją.

Kup książkę Fortepian

Opinie o książce - Fortepian

Avatar użytkownika - Carnival
Carnival
Przeczytane:2017-09-01, Ocena: 2, Przeczytałam, 2017,

Niestety, ta książka jest tylko rozbudowanym scenariuszem filmu. Nie jest napisana w sposób literacki. Nowością jest tylko nieumiejętnie wpleciona w treść historia Ady zanim poślubiła Alisdair'a Stewart'a.
Książki mają za zadanie pobudzać wyobraźnię - tutaj nie mamy tego komfortu -
autorki instruują nas co bohater myśli, dlaczego coś robi i jak się czuje - wszystko na tacy. Szkoda!

Avatar użytkownika - arven1989
arven1989
Przeczytane:2015-11-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,, Audiobook,
książka powstała na filmie, który bardzo lubię co jakiś czas doń wracam, chociażby dlatego, że zdjęcia zapadają w pamięć. Tutaj mamy inną jakość większą psychologizacje bohaterów nie chcę porównywać co jest gorsze, a co nie. oba "dzieła" są klimatyczne, tylko inaczej. Język nie musi gubić obrazu, ale momentami przeszkadza - tak bym to określiła. Słuchałam jako Audioobook, czytał Leszek Teleszyński, trudno się oderwać.
Avatar użytkownika - ninlinka
ninlinka