Okładka książki - Franek Einstein i pas ewolucyjny

Franek Einstein i pas ewolucyjny

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2016-11-23
Kategoria: Inne
ISBN: 9788328025530
Liczba stron: 192
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 6 (2 głosów)

Kolejne przygody małego naukowca i jego dwóch robotów.

W czwartym tomie książki prosto z listy bestsellerów ,,New York Timesa" Franek Einstein, genialny dziecięcy naukowiec i wynalazca, oraz jego przyjaciel Watson, Klank, autokonstrukt o sztucznej inteligencji, i Klink, niemal autokonstrukt o sztucznej prawie-inteligencji, znowu rywalizują z ich kumplem z klasy i odwiecznym wrogiem, Tobiaszem Edisonem. Tym razem Franek wynajduje specjalny pas, który pozwala ewoluować w... inne gatunki.

Kup książkę Franek Einstein i pas ewolucyjny

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Opinie o książce - Franek Einstein i pas ewolucyjny

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2017-02-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017, dla dzieci,
Moje pierwsze spotkanie z tą serią jest bardzo pozytywne. Co prawda jest tu trochę fikcji, jak pas ewolucji, który pozwala się zamieniać w inne gatunki wraz z tymi z przeszłości i przyszłości w kilka sekund, ale jest tu też sporo realiów. Opisy wyplówek sów, czy inne nazwy zwierząt oraz ich podziały. Taka wiedza naukowa podana w bardzo przyswajalnej wersji, która aż zachęca, by rozwinąć przeczytana wiedzę.
Link do opinii
Avatar użytkownika - janielka
janielka
Przeczytane:2017-01-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
,,Franek Einstein i pas ewolucyjny" to książka trochę inna niż te, które czytałam wcześniej. Jest to pozycja, która zapewne zainteresuje już bardziej wytrawnego czytelnika. Jest to literatura z gatunku troszkę popularnonaukowej dla najmłodszych czytelników. Powiem szczerze, że ja spotkałam się pierwszy raz z taką książką, która zawiera w sobie elementy nauki i przygody. Dzięki przygodom Einsteina mamy od niedawna przyjemność śledzić jego fascynujące przygody. ,,Franek Einstein i pas ewolucyjny" to już czwarty tom z serii autorstwa amerykańskiego pisarza Jona Ścieszki. Franek do bardzo dociekliwy i mądry chłopiec, który uwielbia odkrywać różnego rodzaju tajemnice otaczającego go świata. Tym razem nasz bohater wymyśla pas, dzięki któremu można ewaluować w inne gatunki. Dzięki niemu nasi bohaterowie poznają inne gatunki oraz przemieszczają się po drzewie ewolucji. Okazuje się jednak, ze nie należy zbytnio kombinować z naturą. Ingerencja w to co stworzyła natura może być dla nas niebezpieczna. Książka, ma rozbudowanych kilka wątków, a one jednak bardzo zgrabnie ze sobą powiązane i świetnie dopełniają całość. Watek główny to odkrycie tajemnicy Parku Stanowego Darwina - i uratowanie ekosystemu. Akcja książki trzyma czytelnika w ciągłym napięciu, coraz to nowe pomysły bohaterów nie pozwalają nam się od niej oderwać. Bardzo podoba mi się również w jaki sposób przekazywane są informacje naukowe. Rysunki, wykresy, diagramy są bardzo czytelne i w ciekawy sposób pokazują młodym ludziom informacje, które warto zapamiętać. Piękne opisy przyrody - podawanie nazw łacińskich - wzbudzają ciekawość. Na końcu książki możemy też znaleźć ciekawostki dotyczące gatunków, zapiski Franka, instrukcję wykonania pasa, najciekawsze wynalazki itp. Serdecznie zachęcam do przeczytania książek o Franku. To bardzo dobra okazja do przeżycia ciekawej przygody oraz do poznania wielu ciekawostek o naszej ewolucji. To również okazja do znalezienie kilku odpowiedzi na nurtujące pytania.
Link do opinii
Inne książki autora
Franek Einstein i elektryczny palec
Jon Scieszka0
Okładka ksiązki - Franek Einstein i elektryczny palec

Zapraszamy do świata, który łączy przygodę, wiedzę i fantastykę. W drugim tomie przygód genialnego dziecięcego naukowca i wynalazcy, jakim...

Franek Einstein i turbomózg
Jon Scieszka0
Okładka ksiązki - Franek Einstein i turbomózg

Kolejne przygody genialnego Franka Einsteina i jego dwóch robotó W trzecim tomie książki prosto z listy bestsellerów ,,New York Times"...

Recenzje miesiąca
Dobry pies
Rafał Witek
Okładka książki - Dobry pies
Na gigancie
Peter May
Okładka książki - Na gigancie
Lata powyżej zera
Anna Cieplak
Okładka książki - Lata powyżej zera
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy