Okładka książki - Gabriel i Fantazja

Gabriel i Fantazja

Wydawnictwo: Poligraf
Data wydania: 2010-07-01
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: b.d.
Liczba stron: 120
Dodał/a książkę: Sławomir Krempa

Ocena: 0 (0 głosów)

Od kiedy dwudziestoletnia Fantazja zaprzyjaźniła się z uzależnionym od heroiny chłopakiem, jej uporządkowany świat stanął na głowie. Plany ślubu też poszły w odstawkę. Tajemniczy Gabriel coraz bardziej ją fascynuje. Aby mu pomóc, dostaje się do nielegalnego, dekadenckiego klubu "Utopia".

Magiczna opowieść, w której świeżość młodzieńczego entuzjazmu współgra z dojrzałością spostrzeżeń na ten niełatwy, niełaskawy dla nas świat. Dar operowania słowem i niezwykle plastyczny opis sytuacji i postaci sprawia, że niemal wchodzimy do środka tej opowieści i płyniemy z jej nurtem, niemalże dotykając bohaterów, i czując ich zapach. Obiecujący debiut, taki powiew wiosennego wiatru, który gdyby mógł, zostawiłby na szybach okien zieloną linię nadziei.

Monika Sawicka, pisarka

Kup książkę Gabriel i Fantazja

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:,
Heroinowy romansHeroina, czyli diacetylomorfina lub diamorfina, to silny półsyntetyczny opioid, który powoduje euforię i błogą apatię. U stosujących ją, prowadzi osób do rozwinięcia się uzależnienia psychicznego i fizycznego. Może być stosowana dożylnie, do nosa w postaci tabaczki bądź palona…W tę złudną narkotykową pułapkę szczęścia i nieustannej aktywności wpadł Gabriel, bohater książki „Gabriel i Fantazja” Sylwii Waszewskiej. Niech nikogo nie zwiedzie ten ckliwy tytuł, książce bowiem od sielanki daleko. To raczej cios prosto w splot słoneczny, brutalna prawda odarta z fałszywej powłoki srebra i obraz człowieka wyniszczonego przez złudzenie bycia silnym czy niezwyciężonym. On – Gabriel Fronczak, lat 20. Narkoman. Cień człowieka, czekający na natchnienie i napływ odwagi, by uciec na zawsze. Czekający na „złoty strzał”, który przeniesie go do świata, gdzie ormiańska matka nie będzie sypiała co noc z innym, gdzie w domu będzie co jeść, brat nie będzie tracił wzroku i ktoś go w końcu przytuli, powie, że kocha go i docenia.Ona – przez przyjaciół zwana Fantazją, dobrze wychowana dziewczyna z uczciwej, szanowanej rodziny. Zawsze stara się robić to, co właściwe, działa według utartych schematów, bacząc, by nikogo nie skrzywdzić. To dziewczyna u progu nowego życia, zbliża się bowiem jej ślub z Dominikiem, którego zdecydowanie bardziej interesuje "mieć" niż "być". Wciągnięta przez niego w ten szaleńczy ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Gabriel i Fantazja

Wydaje się interesująca.
Wiele sobie obiecuje po tej książce
Brzmi zachęcająco
Reklamy