Gabryś nie kapryś

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2013-09-12
ISBN: 978-83-60850-93-0
Dodał/a książkę: czytam

Przewrotny wiersz o kapryśnym chłopcu zilustrowany przez wielkiego artystę plakatu.

Gabrysiowi nic się nie podoba. Mam prosi, tata prosi, babcia prosi, dziadek prosi. A Gabryś? Kaprysi!

Reprint jednej z najbardziej niesfornych książek w historii polskiej literatury dziecięcej. Po mistrzowsku prosty, a jednocześnie finezyjny wiersz z równie mistrzowskimi ilustracjami. Rarytas nie tylko dla kapryśnych dzieci, ale także dla wybrednych literacko i estetycznie dorosłych.

Wiktor Woroszylski (1927–1996) – poeta i prozaik, tłumacz literatury rosyjskiej. Autor m.in. książek dla dzieci i młodzieży, w tym popularnych powieści („I ty zostaniesz Indianinem”, „Cyryl, gdzie jesteś?”). Laureat Nagrody Kościelskich (1965).

Henryk Tomaszewski (1914–2005) – wybitny plakacista, grafik, ilustrator, rysownik i pedagog. Autor wielu plakatów zaliczanych do światowego kanonu tej dziedziny sztuki, współtwórca polskiej szkoły plakatu. Laureat wielu krajowych i międzynarodowych nagród. Profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w latach 1952–1985 prowadził słynną pracownię plakatu.

Kup książkę Gabryś nie kapryś

Opinie o książce - Gabryś nie kapryś

Z podróży, ze snu, z umierania. Wiersze 1951-1990
Wiktor Woroszylski0
Okładka ksiązki - Z podróży, ze snu, z umierania. Wiersze 1951-1990

Wybor poezji.Wybor i posłowie autora...

Moi Moskale. Wybór przekładów z poezji rosyjskiej od Puszkina do Ratuszyńskiej
Wiktor Woroszylski0
Okładka ksiązki - Moi Moskale. Wybór przekładów z poezji rosyjskiej od Puszkina do Ratuszyńskiej

Rosyjskość w pigułce. Z liryzmem, tragizmem, czym chcecie. Jestem pod jej wrażeniem. I pod wrażeniem osobowości, która nam na nią otworzyła oczy. Ta antologia...