Glacier Express 9.15

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2014-10-29
Dodał/a książkę: elibri

Janusz Majewski - reżyser, pisarz ceniony przez czytelników i gremia jurorskie - tym razem zabiera nas w podróż. PODRÓŻ ŻYCIA. Nie dla oszałamiających widoków za oknami ekskluzywnego Glacier Expressu. Malownicza Szwajcaria jest zaledwie tłem, pretekstem do spotkania przyjaciół. Karola, w którego mistrzowskich ripostach rozpoznać można samego Autora (elementy autobiograficzne świetnie łączą się z fikcją literacką), i Maxa, który po wydarzeniach '68 roku wyemigrował z Polski, ale nigdy nie przestał żyć jej sprawami.

To podróż do wspomnień z dzieciństwa, do zaczarowanego Lwowa i Kresów - utraconej Atlantydy. Do lat młodości spędzonej w Krakowie. Do pierwszych (drugich, trzecich...) miłości, do absurdów życia (nie tylko w PRL-u).

Bo to właśnie ŻYCIE jest głównym bohaterem książki. Życie, które przyjdzie pożegnać.

Z ŻALEM czy ULGĄ? - zastanawiają się dwaj STARSI PANOWIE, przypominający chwilami bohaterów słynnego kabaretu, to filozofów z Nalewek; to greckich stoików, to znów lwowskie baciary. Rozmowa o Życiu? I już? Nie!

Zbrodnia?! Oczywiście, nawet dwie! Miłość? Też niejedna. Namiętności - i to nie tylko we wspomnieniach.

Ile może się wydarzyć, gdy o 9.15 do Glacier Expressu wsiądzie dwóch prawdziwych miłośników życia?

Kup książkę Glacier Express 9.15

Opinie o książce - Glacier Express 9.15

Po sezonie
Janusz Majewski0
Okładka ksiązki - Po sezonie

"Po sezonie" jest zbeletryzowanym scenariuszem filmu pod tym samym tytułem, którego premiera odbędzie się w kwietniu 2006 roku. W rolach głównych...

Siedlisko
Janusz Majewski0
Okładka ksiązki - Siedlisko

Powieściowa wersja serialu telewizyjnego "Siedlisko", który stał się kultowym długo przed tym, zanim temat Mazur rozlał się po ekranach telewizorów. Malarka...