Grobowy zmysł

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7574-049-3
Dodał/a książkę: Gyero-Saski

Martwi leżą dosłownie wszędzie. Harper wyczuwa ich grobowym zmysłem.

Harper zarabia na życie czymś w rodzaju słuchu i węchu, ale…metafizycznego. „Czuje” człowieka, który wybrał się na polowanie ze swoim wrogiem i od lat leży w zaroślach pod tamtym drzewem. Widzi kości pechowej kelnerki, co obsługiwała niewłaściwą osobę i skończyła pod dachem opuszczonej rudery. Słyszy historię nastolatka, który wypił za dużo w nieodpowiednim towarzystwie. Podły los zgotował mu płytki grób w sośniaku.

Gdzieś tam, wśród zwłok zakopanych w ogródku, zatrzaśniętych w bagażnikach porzuconych aut, obciążonych blokami cementu i zatopionych w jeziorze, może być jej siostra.

Kup książkę Grobowy zmysł

Avatar użytkownika - Gyero-Saski
Gyero-Saski
Wyobraźcie sobie, że macie dar wyczuwania zmarłych. Nie chodzi bynajmniej o wysoce wyspecjalizowany zmysł powonienia, umożliwiający po zapachu odnalezienie zwłok, nawet gdy zakopane są w ziemi, zamurowane lub poćwiartowane i wrzucone do plastikowego woreczka. Mam na myśli coś w rodzaju szóstego zmysłu, który, gdziekolwiek jesteście, odbiera wibracje (raz silne, raz słabe), będące właśnie językiem trupów, zrozumiałym dla wybranych. Okazałoby się wtedy, że ciała zakopane są wszędzie i każde przekazuje ostatnie chwile swojego życia. Podejrzewam, że większość ludzi zwariowałaby od natłoku bodźców lub żyła w ciągłej nerwicy. Bohaterka powieści „Grobowy zmysł” (Harper Connelly) jest właśnie taką znerwicowaną kobietą, ale w końcu nie ma się co dziwić.Harper talent zdobyła w sposób trywialny, ocierający się o granice absurdu – gdy była nastolatką, uderzył w nią piorun. Przeżyła i postanowiła wykorzystywać swoje zdolności, jeżdżąc z miasteczka do miasteczka, lokalizując na zamówienie ciała zaginionych osób. Nie oddaje się temu hobbistycznie, pobiera opłaty, co nie ułatwia jej współpracy z klientami. W podróżach Harper towarzyszy brat, który czuwa nad bezpieczeństwem siostry. Pewnego dnia obydwoje trafiają do Sarne, niewielkiej miejscowości, gdzie kilka miesięcy wcześniej wydarzyła się dziwna tragedia. Jak zwykle mają odnaleźć ciała, lecz tym razem nie ...

Opinie o książce - Grobowy zmysł

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2014-09-20, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Harper wyczuwa martwych grobowym zmysłem, co to oznacza? W wieku 15 lat w łazience podczas suszenia włosów poraził ją piorun, przeżyła, jednak to wydarzenie spowodowało wykształcenie się u niej niezwykłego daru, wyczuwa zmarłych, a dokładnie ich zwłoki. Kiedy znajduje się w pobliżu zwłok, potrafi określić jak zmarli, widzi ich ostatnie chwile, w ten sposób wraz ze swoim przyszywanym bratem Toliverem zarabia na życie, odnajduje i odkrywa to z czym nie potrafi sobie poradzić policja, chociaż ludzie podchodzą do niej nieufnie, ba nawet oskarżają ją o kłamstwo i oszustwo, wiedzą, że jest ich ostatnią deską ratunku. Praca Harper nie jest bezpieczna, często naraża się na niebezpieczeństwo, jednak nie przestaje pomagać. Oryginalny i nowatorki pomysł na przedstawienie daru głównej bohaterki, jej nadprzyrodzone siły, przenoszą nas w nierealny, fantastyczny świat.
Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2009-03-01, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Wciągająca i przyjemna lektura .
Avatar użytkownika -

Świetna książka. Czyta się ją szybko. Jest bardzo wciągająca.
Avatar użytkownika - speedi
speedi
Książka może niezbyt wyrafinowana, ale przyjemna w lekturze. Ciekawy pomysł, niezła realizacja. Czyta się gładko.
Avatar użytkownika - GosiaK
GosiaK
Przeczytane:2015-10-16, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Avatar użytkownika - jenny777
jenny777
Przeczytane:2013-07-05, Ocena: 3, Przeczytałam, sagi i cykle, sensacja, kryminał, thriller,
Avatar użytkownika - Vana
Przeczytane:2010-06-01, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Martwy wróg
Charlaine Harris0
Okładka ksiązki - Martwy wróg

Sookie Stackhouse przyciąga kłopoty jak magnes. Nic więc dziwnego, że pewnego dnia widzi, jak ktoś podpala bar Merlotte’a, w którym pracuje. Wszyscy...