Hera moja miłość

Wydawnictwo: Ezop
Data wydania: 2014-05-21
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-89133-98-4
Liczba stron: 168
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 5 (19 głosów)

Nowe wydanie bestsellerowej powieści Anny Onichimowskiej. Bohaterowie książki – Grażyna i Kamil Niwiccy oraz ich dwaj synowie siedemnastoletni Jacek i siedmioletni Michał – tworzą zamożną, z pozoru szczęśliwą rodzinę. Jednak nic tu nie jest takie, jak się wydaje. Dla Grażyny liczy się przede wszystkim kariera, Kamil często nieobecny w domu ma problemy z alkoholem, a Jacek, który nigdy nie sprawiał kłopotów, też ma swój skrzętnie skrywany sekret. Lubi z dziewczyną zapalić trawkę. Nie dostrzega, kiedy nałóg wymyka mu się spod kontroli. Skupieni na własnych sprawach rodzice nie zauważają, że z ich synem dzieje się coś złego. Tajemnicę Jacka odkrywa za to mały Michał, który bacznie obserwuje starszego brata i chce być taki jak on. Wstrząsająca, oparta na faktach historia, o której autorka napisała: „Nie uwolnię się od niej, póki jej sobie nie wyobrażę w najdrobniejszych szczegółach. Póki jej Wam nie opowiem”.

Kup książkę Hera moja miłość

Opinie o książce - Hera moja miłość

Avatar użytkownika - Elfik_Book
Elfik_Book
Przeczytane:2014-09-02, Ocena: 5, Przeczytałam,
Rodzina Niwickich wiedzie piękne i dostatnie życie. Mają wszystko: piękny dom, idealny ogród, dwa drogie samochody i dwóch synów. No właśnie. Czy można osoby wymienić razem z rzeczami? Czy miłość jest materialna? Grażyna - matka chłopców wychowywała się w skrajnej biedzie. Gdy osiągnęła pełnoletność, obiecała sobie, że nie pozwoli żyć swoim dzieciom w takich warunkach. Dotrzymała obietnicy, jednak po drodze zapomniała, że istnieje takie coś jak poczucie bezpieczeństwo, bliskości drugiej osoby, a przede wszystkim uczucie, uczucie zwane miłością. Nawet nie zdawała sobie sprawy do czego może doprowadzić takie zachowanie. A jej mąż? Głowa rodziny? Oczywiście jest dobrze wykształcony, pracuje na wysokim stanowisku, ma pieniądze. Czego chcieć więcej? Przecież to nieważne, że codziennie pije, że wraca z ważnych wyjazdów służbowych w bardzo złym stanie. Liczą się pozory... Nic więcej. Może właśnie takie zachowanie spowodowało, że ich starszy syn zaczął brać narkotyki, co przyniosło tragiczne skutki dla całej rodziny.    Książkę wypożyczyłam z biblioteki. Poprosiłam bibliotekarkę o polecenie czegoś naprawdę dobrego. Miałam nadzieję, że poleci mi coś sławnego, co mi umknęło, coś co zmieniło jej życie. Wtedy spytała się mnie o wiek. Nie lubię jak ktoś dopasowuje książki do mojego wieku. Uważam się za dość dojrzałą osobę. Może nie jestem dorosła i brakuje mi doświadczenia ...
(czytaj dalej)
Avatar użytkownika - truskaweczka8989
truskaweczka8989
Przeczytane:2015-03-31, Ocena: 5, Przeczytałam,
Myślę, że każdy nastolatek powinien to przeczytać.
Link do opinii
Avatar użytkownika - gimm1
gimm1
Przeczytane:2015-02-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Poruszajaca opowiesc o rodzinie, w ktorej zabraklo porozumienia i bliskosci. Pokazano tam tez problem narkomanii. Ludzie w momentach kryzysowych potrzebuja wsparcia bliskich tego jednak nie doswiadczyl od wlasnych rodxicow glowny bohater Jacek.
Link do opinii
Avatar użytkownika - czytanienasniada
czytanienasniada
Przeczytane:2014-08-28, Ocena: 5, Przeczytałam,
Smutna książka. Najbardziej wzruszył mnie moment w którym umiera młodszy z chłopców. Problemy świata przedstawionego w książce są tak realne, że czytelnikowi wydaje się, że sam uczestniczy w zdarzeniach. W przykrej rzeczywistości narkomanów.
Link do opinii
Avatar użytkownika - dami200114
dami200114
Przeczytane:2014-02-20, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 ksiazek 2014 ,
Kolejna, ale nietypowa książka o narkomanii. Główny bohater, Jacek, któremu teoretycznie niczego nie brakuje, wraz z dziewczyną sięga po narkotyki. Książka opisuje całą rodzinę Jacka, pozornie idealną. Jednak pozory mylą - dla matki Jacka liczy się głównie kariera, jego ojciec wciąż wyjeżdża w delegacje a do tego ma problemy z alkoholem. Cała sytuacja diametralnie zmienia się, gdy mały Michał (brat Jacka) sięga po skręta...: Bohaterem książki jest siedemnastoletni chłopiec o imieniu Jacek. Ma z pozoru normalna rodzinę,ojca,matkę i młodszego brata ale o tym potem. Bohatera poznajemy gdy jest na skraju załamania nerwowego.Ma problemy z dziewczyną , i to dosyć duże.Właśnie wtedy jego najlepszą " przyjaciółką "staje się marihuana, jego rodzice nie zauważają w jego zachowaniu nic dziwnego,w ogóle się nim nie zajmują i nie mają dla niego czasu.Wszystko się jeszcze bardziej sypie gdy chłopiec zamiast imprezy u kumpla wybiera samotny wieczór w kinie. To wtedy Jacek traci Dankę na zawsze.Pewnego dnia Michał,młodszy brat Jacka zakrada się do jego pokoju i kradnie mu skręta.W wyniku halucynacji iż jest żyrafom, powiesił się. Ojciec Jacka coraz częściej pije, a chłopiec na dyskotece poznał Kometę dla której miłością jest Hera. Bohater również się wciąga i zaczyna ćpać oraz poznaje siostrę Komety, która zdradza mu dlaczego zaczęła brać . "Powinnaś mieć na imię Hera, nie żadna Kometa. Hera, moja siostra. Hera, moja miłość..." Anna Onichimowska wprowadza nas w świat narkotyków z całkowicie innej strony niż inne książki o tej tematyce. Autorka pokazuje, dlaczego niektórzy sięgają po narkotyki i co jest tego powodem. W tym przypadku wina spoczywa na rodzinie, ponieważ rodzice nie zajmowali się dziećmi, a w dodatku ojciec co chwilę sięgał po alkohol. To przez to Jacek sięgnął po herę. ,,Wszyscy kiedyś umrzemy. Tylko jedni wcześniej, drudzy później. Chodzi o to, żeby to odwlec. Jak najdalej..." Książka jest podzielona na dwie części. Jedna jest gdy Michał jeszcze żyje, a natomiast druga o coraz większym rozpadzie rodziny. Jest to najlepsza książka jaka czytałem w takiej tematyce. Skłoniła mnie co nie co do refleksji. Myślałem ze autorka nie sprosta takiemu zadaniu jakim jest napisanie dzieła w kategorii narkotykowej, zwłaszcza ze sama nic z nimi wspólnego nie miała . Najsmutniejsze jest to ze jest to prawdziwa historia. W pełni POLECAM.
Link do opinii
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2013-02-15, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013, pożyczone ;),
Książka Anny Onichimowskiej pt. "Hera moja miłość" opowiada o chłopcu(Jacku), który ma wiele problemów. Książka podzielona jest na 2 części a każda z części podzielona jest na jakby podrozdziały noszące tytuły które w skrócie opisują wątek danego opowiadania. Pierwsza część opowiada o rodzinie :matce-Grażynie, ojcu-Kamilu i ich dwóch synach, starszym-Jacku oraz młodszym Michale. Domem zajmuje się gosposia-Ukrainka Natasza. Z zewnątrz wydawało by się że jest to idealna rodzina lecz to tylko pozory. Grażyna uważa że ma szczęście że ma samych synów (siostra Grażyny ma problem z nastoletnią córką u której znalazła tabletki antykoncepcyjne) dlatego nie przewiduje żadnych problemów z dziećmi i poświęca się pracy. Kamil jest wciąż w pracy albo w delegacji, a jeśli w domu - to z drinkiem pozwalającym na odstresowanie i "chwilowe" zapomnienie. Jacek jest można powiedzieć głównym bohaterem. Jest to młody chłopak borykający się z codziennymi problemami, o których rodzice nie mają bo właściwie nie chcą mieć pojęcia. Zwyczajny, młody nieśmiały chłopak z pasją fotografowania, kocha swego małego braciszka, czasem przypali jakąś trawkę ze swoją dziewczyną Danką. Michał to uczeń pierwszej klasy zapatrzony w brata który go bardzo kocha. Często spędza czas u kolegi z sąsiedztwa (swojego rówieśnika). Natasza bardzo bystra kobieta (na ukrainie pracowała jako nauczycielka, do polski przyjechała zarobić na mieszkanie) jako jedna z pierwszych zauważa że coś się dzieje z Jackiem niedobrego ale podczas zatrudniania miała wyraźnie powiedziane że ma się nie wtrącać w wychowanie dzieci. W życiu Jacka wszystko jest w porządku dopóki chłopiec zamiast imprezy u kumpla wybiera samotny wieczór w kinie. To wtedy Jacek traci Dankę na zawsze. Nagle wszystko lega w gruzach. Pewnego dnia Michał wchodzi do pokoju brata i kradnie jednego skręta, co niestety kończy się dla niego śmiercią(mając omamy wzrokowe widzi żyrafy spotkane w zoo i też chce mieć długą szyję aż w końcu wiesza się na strychu kolegi).Natomiast Jacek według rodziców ponosi całą winę za śmierć młodszego brata. Ojciec Jacka coraz częściej pije, a chłopiec poznaje Kometę, dla której miłością jest hera. Wkrótce Jacek również zaczyna ćpać oraz poznaje siostrę Komety(Dorotę), która zdradza mu dlaczego jej siostra Ala zaczęła brać. Jacek postanawia pomóc dziewczyną w ich kłopotach i rozmawia z matką która nie potrafi go zrozumieć.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Okularnica
Okularnica
Przeczytane:2013-04-26, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek - 2013 ,
Tą książkę można opisać jednym słowem: wstrząsająca. Jak niewiele trzeba w życiu by wszystko pogrzebać Ogromnym plusem dla tej książki jest to że przedstawia nie tylko narkomana ale i otaczające go środowisko. Relacje
Link do opinii
Avatar użytkownika - mesenger
mesenger
Przeczytane:2011-04-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Książka bez wątpienia poruszająca. Napisana lekkim językiem, ale o bardzo ciekawej treści. Wystarczy jedna chwila, jedno zapomnienie, by doszło do tragedii. Nie jest to zwykła pozycja związana z tematem narkotyków. Zdecydowanie coś więcej.
Link do opinii
Niesamowita książka. Polecam ..;)
Link do opinii
Avatar użytkownika - mrowcia
mrowcia
Przeczytane:2013-01-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 26, Mam,
Bardzo wzruszyła mnie ta historia. Zapłakana nie mogłam się oderwać. Książka zmusza do refleksji.
Link do opinii
Avatar użytkownika - maddziaa
maddziaa
Przeczytane:,
Super książka dla każdego nastolatka.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Maaarz
Maaarz
Przeczytane:2014-12-10, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22
Przeczytane:2014-07-23, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Kamulka84
Kamulka84
Przeczytane:2014-04-08, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - dorota198
dorota198
Przeczytane:2014-03-19, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - oklaskim
oklaskim
Przeczytane:2014-02-16, Ocena: 3, Przeczytałam, Z biblioteki,
Inne książki autora
Wieczorynki z Żółwiem Antosiem
Anna Onichimowska0
Okładka ksiązki - Wieczorynki z Żółwiem Antosiem

Zabawna opowieść dla dzieci i ich zabieganych rodziców króciutkie rozdziały są idealne do czytania dziecku przed snem, a absurdalny humor rozbawi każdego...

Koniec gry
Anna Onichimowska 0
Okładka ksiązki - Koniec gry

Siedemnastoletni Alek powoli wchodzi w dorosłość. Spotyka się z pierwszymi dziewczynami, dostaje dorywczą pracę u słynnego reżysera teatralnego, wyjeżdża...

Recenzje miesiąca
Wyspa z mgły i kamienia
Magdalena Kawka
Okładka książki - Wyspa z mgły i kamienia
Czasami kłamię
Alice Feeney
Okładka książki - Czasami kłamię
Kobieta w klatce
Jussi Adler - Olsen
Okładka książki - Kobieta w klatce
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Wyspa Obłąkanych
Martin Widmark
Okładka książki - Wyspa Obłąkanych
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy