Historie miłosne

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2010-06-01
ISBN: 978-83-240-1495-8
Dodał/a książkę: Magdalena Galiczek-Krempa

Znakomity wybór opowiadań o miłości Erica-Emmanuela Schmitta!

Miłość młodzieńcza, niespełniona, zakazana. Miłość, która prowadzi do zbrodni i na którą czeka się całe życie. Nikt piękniej od Schmitta nie przedstawia tak wielu odcieni tego wyjątkowego uczucia.

Schmitt z wrażliwością i wyczuciem przedstawia miłosne dramaty swoich bohaterek - Marzycielki, Odette, Healene, Donatelli - bosej księżniczki. Ich marzenia o szczęśliwym życiu u boku ukochanego, wspólnej porannej kawie, spacerach w deszczu, zazdrości i wierze w siłę uczuć oraz odwadze, jakiej wymaga realizacja pragnień wzruszyły już tysiące czytelniczek na całym świecie.

Historie miłosne to kompozycja siedmiu najpiękniejszych opowiadań o miłości, nadziei i przyjaźni, wybrane spośród bogatego zbioru tekstów tego znakomitego francuskiego autora. Pięknie ilustrowaną kolekcję wzbogaca dodatkowa jedna z najsłynniejszych książek autora - Tektonika uczuć.

Historie miłosne to książka, który zachwyci każdą kobietę.

Kup książkę Historie miłosne

Avatar użytkownika - madak
madak
Opowiadania Erica-Emmanuela Schmitta, które od dłuższego już czasu pojawiają się na rynku księgarskim nakładem Wydawnictwa Znak, zostały wreszcie zebrane w jednym tomie i opatrzone wiele mówiącym i przyciągającym uwagę czytelnika tytułem „Historie miłosne”. Schmitt o uczuciach pisze dużo i wyraziście, jego opowiadania skłaniają do refleksji i odciskają swoje piętno na emocjach czytelnika. Radość i szczęście, ale także smutek i rozczarowanie składają się na skomplikowane uczucie, jakim jest hołubiona i interpretowana przez autora na wiele sposobów miłość. A o miłości Eric-Emmanuel Schmitt pisać potrafi.„Historie miłosne” składają się z luźno ze sobą związanych (czy raczej należałoby powiedzieć – wręcz niezależnych) opowiadań, które miłośnicy twórczości francuskiego pisarza znają z wcześniej już wydanych tomów. W „Historiach miłosnych” czytelnik odnajdzie bowiem zarówno „Marzycielkę z Ostendy”, jak i „Odette Jakkażdą”. Tom wzbogacają wybrane opowiadania właśnie z „Marzycielki…” i z „Odette…”, a zamyka go fantastyczna sztuka Erica-Emmanuela Schmitta – „Tektonika uczuć”. Jedno można o „Historiach miłosnych” powiedzieć: niejednego czytelnika z pewnością zachwycą. Będzie to jednak ktoś, kto wcześniej opowiadań Schmitta nie przeczytał. Choć do twórczości ...

Opinie o książce - Historie miłosne

Avatar użytkownika - zaczytana_owca
zaczytana_owca
Przeczytane:2016-03-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016, domowe zapasy,
Opowiadania są niewątpliwie urokliwe, ale w treści i stylistyce niesamowicie do siebie podobne. Przez to byłam trochę znużona w trakcie lektury czytając kolejne opowiadania z tej książki. Perełką dla mnie jest "Odette Jakkażda" - jedyne opowiadanie, które mi przypadło do gustu.
Avatar użytkownika - Mamalea
Mamalea
Przeczytane:2014-11-07, Ocena: 3, Przeczytałam, 2014,
Cztery ostatnie opowiadania z tego zbioru znajdują się również w innym zbiorze opowiadań, więc czytane przeze mnie po raz pierwszy były jedynie trzy teksty: "Marzycielka z Ostendy", "Zbrodnia doskonała" i "Kobieta z bukietem". Zaletą są próby zaskakiwania czytelnika zwrotami akcji, tajemnicami, ktore zmieniają sposób postrzegania. Typowe "schmittowskie" opowiadania, które wielbicieli gatunku na pewno nie rozczarują. W mojej klasyfikacji - przyjemna lektura po męczącym dniu w pracy, ale nic poza tym.
Ten zbiór opowiadań napisał autor między innymi ,,Oskara i Pani Róży" albo ,,Dziecka Noego". Obie te książki bardzo mi się podobały. Autor ten ma zdolność do pisania o rzeczach niebywale trudnych, które ubiera w proste, zrozumiałe dla każdego słowa. Tym razem głównym tematem jest miłość. Nie będę tu opisywała każdego opowiadania z osobna, ale ogólny zarys jaki dostrzegłam. Nie jest to romans, jakich wiele na rynku, ale piękne historie nad którymi trzeba się trochę zastanowić. Miłość, która się tutaj wyłania to niebywale silne i piękne uczucie, które może nawet przetrwać śmierć. Nie zabrakło drobnych wzruszeń i chwil zadumy. Język jest prosty, ale piękny. To podkreślam zawsze gdy piszę o tym autorze. Literówek nie znalazłam. W środku jest nawet kilka obrazków urozmaicających lekturę. Okładka bardzo mi się podoba. Polecam! Opinia pojawiła się już na moje-ukochane-czytadelka.blogspot.com
Avatar użytkownika - Dominika_21
Dominika_21
Przeczytane:2016-03-22, Ocena: 6, Przeczytałam, Różniste,
Avatar użytkownika - Zetka_Siedlce
Zetka_Siedlce
Przeczytane:2016-01-22, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016, Wypożyczone (2016),
Avatar użytkownika - emanuella
Przeczytane:2014-10-27, Przeczytałam,
Kiedy byłem dziełem sztuki
Eric-Emmanuel Schmitt0
Okładka ksiązki - Kiedy byłem dziełem sztuki

Zdesperowany bohater na skraju samobójstwa podpisuje iście faustowski pakt ze spotkanym przypadkowo artystą. Odda się w jego ręce, w zamian za co...

Ulisses z Bagdadu
Eric-Emmanuel Schmitt0
Okładka ksiązki - Ulisses z Bagdadu

Kiedy traci się wszystko, pozostaje jedno - nadzieja. Saad Saad jest młodym, wykształconym człowiekiem. Ma kochającą rodzinę, czułe siostry i wspaniałego...