HTML i JavaScript

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 1998-05-06
Kategoria: Poradniki
ISBN: 8371970463
Liczba stron: 464
Dodał/a książkę: helion

Ocena: 0 (0 głosów)

HTML 4 poszerza możliwości wcześniejszych wersji o mechanizm tworzenia arkuszy stylów, pisania skryptów, ramek, wstawiania obiektów, animowania tekstów, wzbogaca wyświetlanie tabelek i formularzy.

Czasem jednak sam język skryptowy nie wystarcza. Należy się posłużyć mocniejszym narzędziem. Zrozumiała to firma Netscape, która opracowała JavaScript. Jest to język programowania, który ma pomagać projektantom stron WWW tworzyć zaawansowane projekty. Obecnie projektuje się strony, które w inteligentny sposób odczytują ustawienia przeglądarki, potrafią ją rozpoznać i w zależności od niej wygenerować odpowiednie znaczniki HTML. Każdy, kto choć trochę zna się na programowaniu, napisze program w JavaScript.

Książka ta jest przeznaczona dla wszystkich, którzy chcą się nauczyć HTML-a i JavaScript-u. Autor przedstawia, w czym JavaScript dopełnia się z HTML-em, czego nie można dokonać w pierwszym, a czego w drugim.

Publikacja ta pomoże czytelnikowi w samodzielnym napisaniu profesjonalnie wyglądającej strony internetowej.

Kup książkę HTML i JavaScript

Opinie o książce - HTML i JavaScript

Inne książki autora
Java Server Pages oraz inne komponenty JavaPlatform
Wojciech Romowicz0
Okładka ksiązki - Java Server Pages oraz inne komponenty JavaPlatform

Książka ta jest przeznaczona dla osób, które w swojej pracy zawodowej lub prywatnie zajmują się tworzeniem stron WWW. Pozwoli Państwu poznać alternatywę...

XML. Ćwiczenia praktyczne
Wojciech Romowicz0
Okładka ksiązki - XML. Ćwiczenia praktyczne

Książka jest przeznaczona dla ludzi, którzy zaczynają poznawać język XML lub też dla tych, którym ćwiczenia praktyczne są potrzebne do lepszego zrozumienia...

Reklamy