Idealnie dobrani

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2013-01-23
ISBN: 978-83-7515-238-8
Dodał/a książkę: czytam

Czy w nowoczesnym świecie singli i wolnych związków można znaleźć swoją drugą połówkę?

Anne jest jak Ania z Zielonego Wzgórza – ma to samo imię, rude włosy oraz talent pisarski. Do szczęścia brakuje jej tylko mężczyzny, dla którego zabawa w związek nie kończy się po kilku spotkaniach. Gdy w jej ręce trafia wizytówka tajemniczej firmy kojarzącej pary, postanawia zaryzykować. Nie spodziewa się jednak, że zamiast na pierwszą randkę zostanie wysłana… prosto przed ołtarz.

Błyskotliwa powieść o trzydziestolatce, która marzy o miłości jak z książek o Ani Shirley

Kup książkę Idealnie dobrani

Avatar użytkownika - izus90
izus90
Ocena: 5, Przeczytałam,
Szczypta radości, odrobina wzruszeń, kilka pobłażliwych uśmiechów i trochę wiary, w to, że ludzie naprawdę są zdolni do stworzenia szczęśliwego związku. Tyle za pośrednictwem swojej książki oferuje nam Catherine McKenzie.    Gdy Anne Shirley Blythe odkrywa zdrady swojego dotychczasowego mężczyzny, jest załamana. Ma 34 lata, a to już czwarty związek, który, mimo jej usilnych starań, się rozpadł. W dodatku wszyscy wkoło wydają się aż nazbyt zadowoleni z życia. Przypadek czy szczęśliwy traf losu sprawia, że nasza bohaterka znajduje na ulicy wizytówkę firmy Blythe&Company. Dziwna zbieżność nazwisk i chęć zmiany swego losu na choć odrobinę lepszy sprawiają, że Anne decyduje się na skorzystanie z usług tej firmy, będąc przekonaną, że to instytucja zajmująca się kojarzeniem par na kilka randek, a nie, jak się okazuje, na resztę życia.   Jak bardzo trzeba być zdesperowanym, by wydać 10 tysięcy dolarów na ślub z osobą, której nigdy wcześniej się nie widziało? Albo może - jak ogromne pragnienie szczęścia trzeba w sobie nosić, by zdecydować się na tak ogromny krok w przód?     To właściwie nie tyle zdrady byłego chłopaka, ile szczęście najbliższych sprawia, że Anne decyduje się na podjęcie, przyznać trzeba, dość radykalnych działań. Szczęście jej świeżo zaręczonej przyjaciółki, przygotowującej się do własnego ślubu, idealne życie jej brata, spodziewającego ...

Opinie o książce - Idealnie dobrani

Avatar użytkownika - violeta86
violeta86
Przeczytane:2015-06-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Lekka i przyjemna lektura w sam raz na letnie wieczory. Trochę wyidealizowana, ale mimo to miło przenieść się choć na chwilę w idealistyczny świat bohaterów.
Lekka, przyjemna opowieść z humorem. W sam raz na poprawę nastroju. Polecam. Nie jestem miłośniczką tego gatunku literackiego, ale tę książkę przeczytałam z wielkim zapałem.
Avatar użytkownika - cyrysia
cyrysia
Przeczytane:2013-05-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki w 2013 roku,
,,Idealnie dobrani'' znakomicie wpasowali się w mój gust czytelniczy. To przepiękna, romantyczna historia okraszona humorem, ironią i gorącymi uczuciami. Przepełniona optymizmem i wiarą w miłość. Pochłania się ją od pierwszej niemal sceny. Gorąco polecam.
Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2013-03-18, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
"Idealnie dobrani" to lekka lektura napisana przez Catherine McKenzie. Opowiada o Annie, która po kilku nieudanych związkach decyduje się na pośrednictwo biura matrymonialnego. Czy to się może udać? Obecnie dzięki internetowi taki sposób zawierania znajomości stał się powszechny. Coraz więcej można spotkać osób, które korzystają z takiej formy znalezienia partnera i wielu się to udaje. Jednak firma, do której zwraca się bohaterka stosuje dosyć niekonwencjonalne metody. W książce autorka pokazuje prawdę, która jest podstawą długotrwałych związków: najtrwalszym uczuciem jest miłość zbudowana na przyjaźni, a nie na zauroczeniu. Książka prawdopodobnie z założenia nie miała pretendować do miana literatury pięknej. Odniosłam takie wrażenie m.in. ze sposobu wysławiania się prawniczki: "No to czemu nigdy nic nie mówiłaś?" zamiast bardziej klasycznym językiem, np. "Dlaczego nigdy nic nie mówiłaś?". Być może to kwestia tłumaczenia. Jeśli tak, to szkoda. Catherine McKenzie tą pozycją poruszyła mnie w sposób: jeden raz wzruszyła, jeden raz wzruszyła bardzo, jeden raz rozśmieszyła, jeden raz zaskoczyła, kilka razy znudziła. Udało mi się przebrnąć przez całą książkę, choć miałam momenty zwątpienia. Z reguły staram się nie odkładać na półkę nie doczytanej pozycji. Bardziej właściwym określeniem będzie, że "zmęczyłam" ją. Po prostu książka "Idealnie dobrani" niczym szczególnym się nie wyróżnia.
Avatar użytkownika - Dominika_21
Dominika_21