Informacjonistka

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2012-04-01
Dodał/a książkę: kasandra_85

Zawrotne tempo, przemoc nieustannie tląca się w sercu Afryki - oto Informacjonistka - thriller z bohaterką, jakiej dotąd nie spotkaliście

Vanessa Munroe ma dość nietypowe zajęcie: handluje informacjami - drogimi informacjami. Wśród jej klientów są korporacje, przywódcy państw i osoby prywatne. Pewien teksański miliarder wynajmuje ją, by odnalazła jego córkę, która zaginęła kilka lat wcześniej w Afryce. Zaintrygowana zagadką zaginięcia dziewczyny Munroe wraca do krainy swego dzieciństwa, gdzie szybko odkrywa, że została zdradzona, odcięta od cywilizacji i pozostawiona na pewną śmierć. Żeby wydostać się z dżungli i uciec przed prześladującymi ją demonami, musi stawić czoło przeszłości, o której od dawna próbowała zapomnieć.

Autorka stworzyła wyjątkową postać - niezwykle inteligentnej, przenikliwej, silnej, ale i kruchej, walczącej o swoje miejsce w świecie pięknej kobiety - która będzie główną bohaterką także jej następnych powieści.

Kup książkę Informacjonistka

Avatar użytkownika - Alex9
Alex9
Informacja - najcenniejszy towar na świecie. Informacja jest wprost bezcenna, ten, kto ma do niej dostęp, stawia warunki, a pozostali muszą się dostosować. No, chyba że uzyskali informacje z innego źródła, ale nie jest to zadanie ani łatwe, ani bezpieczne.Vanessa jest jedynym w swoim rodzaju dostawcą. Jej zadaniem jest zdobywanie wiadomości, bez względu na koszty i miejsce. To nie zajęcie dla ludzi lubiących spokój i uporządkowane życie, wręcz przeciwnie – wymaga podróży, czasem nagłych i w najodleglejsze miejsca na świecie. Talent aktorski i zdolność kamuflażu są podstawowymi umiejętnościami, a jeżeli ktoś potrafi wyciągać wnioski nawet ze skrawków rozmów, może rozpocząć działalność w zawodzie, którego mistrzynią jest właśnie Vanessa Munroe. W jednym dniu uwodzicielska kusicielka, w drugim - młody chłopak, w kolejnym - jedna z wielu osób, które spotyka się na co dzień, bez zwracania na nie szczególnej uwagi. Dla informacjonistki zmiana wyglądu to nic trudnego. Dzięki temu przywdziewa ona maski, jakie są w danej chwili niezbędne do wykonania zadania. Żyje na walizkach, bez miejsca określanego jako dom, bez rodziny. Nikt i nic nie jest w stanie jej przeszkodzić w wykonaniu zadania. Munroe jest najlepsza i doskonale zdaje sobie z tego sprawę, a kolejne zlecenie intryguje ją i jednocześnie może stanowić dla niej spore wyzwanie. Emily Burbank zaginęła podczas wakacyjnej ...

Opinie o książce - Informacjonistka

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2014-02-02, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Główną bohaterką powieści jest Vanessa Munroe dla wielu czytelników będzie ona skrzyżowaniem Lisabeth Salander z powieści Larssona z Larą Croft, którą znamy z gier komputerowych. Z Lisabeth łączy ją wykonywany "zawód" handel informacją, natomiast podobnie jak Lara ma pasję do podróżowania oraz niebywałą kondycje fizyczną. Vanessa zrobi wszystko aby zdobyć informację na jakiej jej zależy i nie będą to metody konwencjonalne i etyczne; przebierze się za mężczyznę, pokusi się o przekupstwo, szantaż, nie będzie mieć skrupułów przed użyciem siły, a nawet zabójstwem. Vanessa dostaje zlecenie odnalezienia córki miliardera, która zaginęła kilka lat temu w Afryce. Podążamy z bohaterką i jej pomocnikiem na ten dziki ląd, miejsce dzieciństwa Munroe, gdzie przeżyła trudną młodość. Czy demony przeszłości powrócą? Co naprawdę stało się córce miliardera? Czy miłość ojca do córki okaże się bezwarunkowa, czy w dzisiejszym świecie rządzi tylko pieniądz?
Avatar użytkownika - ppolzi
ppolzi
Przeczytane:2014-04-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Rewelacyjna książka. Głowna bohaterka Vanessa Munroe otrzymuje zlecenie odnalezienia córki pana Richarda Burbanka. Emily Burbank zaginiona była od 4 lat i ostatnim jej miejscem pobytu była Afryka. Vanessa jako najlepsza na całym świecie osoba, która zna zwyczaje panujące w innych krajach przyjmuje zlecenie za suma sumarum 5 milionów dolarów. Jej przypuszczenia i tezy są bezbłędne. Zabija na zawołanie - można o niej śmiało powiedzieć "baba-chłop". Będąc w Afryce o mało co nie traci własnego życia, odnajduje też dawnego kolegę-kochanka Francisca Beyard, który pomaga dotrzeć do Emily. Żeby nie było jej tak łatwo, zleceniodawca pan Richard przydziela jej do tego zadania Milesa Bradford. Gdy pod koniec książki po dziwnych perypetiach w końcu udaje im się odnaleźć Emily całą i zdrową nie mogą jej wywieźć z kraju. Dziwnym trafem żołnierze są 2 kroki za nimi tylko skąd tyle wiedzą?. Gdzieś musi być przeciek. Początkowo "Michael" - Vanessa podejrzewa współtowarzyszy jednak jest to błędne założenie. Po ucieczce z Afryki, gdzie życie traci Francisco, Vanessa próbuje się zemścić na Richardzie oraz Kate (Kate Breeden to osoba, która pomogła zdobyć głównej bohaterce to zlecenie). Poskładała wszystkie brakujące części układanki i doszła do wniosku (co pod koniec książki okazuje się w 100% racją), że za zniknięciem córki stoi ojciec a wszelakie informacje o jej posunięciach na terenie Afryki otrzymywał od Kate. Postanawia się z nim rozprawić. Tak samo postępuje ze swoją zdrajczynią Kate. Książka trzymająca w napięciu. POLECAM !!!!
Vanessa Munroe po dziewięciu latach wraca do Afryki, w której się wychowała, by odnaleźć zaginioną córkę miliardera. Afryka dzika, wciąż nie odkryta. Jest dżungla, są wojskowe przewroty w afrykańskich państewkach, ale spodziewałam się więcej. Tess Gerritsen porównała bohaterkę do Lisbeth Salander, postaci stworzonej przez Stiega Larssona. Niestety panią Gerrosten ponisło w tej opinii.