Isabelle

Wydawnictwo: Anagram
Data wydania: 2013-01-21
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-60422-30-4
Liczba stron: 166
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 4 (1 głosów)

„Isabelle” to powieść pisana emocjami. Zawiązana fabuła wydaje się być jedynie pretekstem do wprowadzenia czytelnika w wewnętrzny świat bohaterów. Odmienne style autorów, przeplatające się ze sobą kobieca delikatność i męski minimalizm, potęguje odczucie autentyczności opowiadanej historii. Każda strona „Isabelle” doprawiona jest szczyptą Lazurowego Wybrzeża. Zapachem ziół, smakiem potraw. Autorzy udowodnili, że w romansach nie ma nic banalnego. Tej książki się nie czyta, ją się odczuwa.

Ernest Bryll

"Pisać słowa, po których nie można już żyć tak jak przedtem..."

Erich Fried

" To pierwsze zdanie, które zabrzmiało w mojej głowie po lekturze "Isabelle" I to uczucie, które mu towarzyszyło. Zazdrość. Zazdrość o coś, czego nie potrafię, a czego doświadczyłam czytając tę książkę.

Pokazany w niej świat jest jak piękne, stare malowidło, po którym wodzi się palcami i przenosi się w inny wymiar. Wielowarstwowość, zderzenie światów, sprawia, że czytając, przestajemy istnieć tu i teraz. Byłam w Antibes. Patrzyłam oczami głównych bohaterów, Isabelle i Gaela. Czułam pod stopami gorący piach plaż, widziałam każdy zachód słońca. Banalne. Nie tu. W „Isabelle” każdy obraz ma znaczenie. Każde słowo może zmienić rzeczywistość. Zadziwiające.

W jaki sposób, dwóch autorów mogło stworzyć przepełnioną emocjami książkę? Niech to zostanie tajemnicą, którą czytelnik odkryje sam. A po lekturze, może pomyśli tak jak ja... że są słowa, po których już nigdy nie będziemy żyć tak, jak przedtem.

Magdalena Koperska – Wydawca.

Kup książkę Isabelle

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:2013-07-24, Ocena: 4, Przeczytałam,
Pod słońcem Prowansji   Prowansja kojarzy się z idealnym miejscem na urlop, z soczystymi oliwkami i polami lawendy. Również z domkami z kamienia, rozsianymi wśród winnic, popularną grą pétanque i słońcem, które czyni grona soczystymi, a uśmiechy - bardziej radosnymi i beztroskimi. Prowansja to także miłość – ta namiętna, zatrzymana w obiektywie aparatu fotograficznego, ulotna jak wakacyjne wspomnienia, oraz ta wstrząsająca naszym światem w posadach, która nie daje się zamknąć w katalogu „przeszłość”. Miłość inspirująca, miłość wyzwalająca, ale i miłość niespokojna czy bolesna.   A jak kochają Gael i Yasmine, bohaterowie pięknej, pisanej wiatrem i szumiącej morskimi falami książki Isabelle? Mariusz Wieteska i Sabina Waszut podjęli się wspólnego stworzenia opowieści, a publikacja, która ukazała się nakładem wydawnictwa ANAGRAM, to ponoć książka, którą pokochają wielbiciele twórczości Ernesta Hemingwaya. Minimalizm i czysta forma, choć przesycona emocjami – tak można określić atmosferę tej niewielkiej objętościowo powieści, która unosi się w powietrzu za sprawą podmuchów wiatru, uskrzydlając również czytelników.   W książce dzieje się niewiele. Dni spędzone w małym miasteczku Antibes płyną spokojnie, nie znajdziemy tu więc nagłych zwrotów akcji i spektakularnych rozstań czy powrotów ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Isabelle

Reklamy