Jak być szczęśliwym

Naucz się czerpać radość z życia Na czym polega szczęście? Co sprawia, że czujemy się szczęśliwi? Inni ludzie, sukces, bogactwo?

Poszukując odpowiedzi na te pytania, grupa specjalistów z różnych dziedzin przeprowadziła w angielskim miasteczku Slough przełomowy eksperyment społeczny (na jego podstawie powstał popularny serial BBC Making Slough Happy). Wraz z mieszkańcami wcielali w życie założenia fascynującej "nauki o szczęściu", opartej na najnowszych odkryciach medycyny, psychologii i nauk społecznych.Okazało się, że to nie worki pieniędzy, sukces zawodowy, sława ani władza zapewniają szczęśliwe życie, lecz proste przyjemności: rodzina, przyjaciele, miłe otoczenie, seks z ukochaną osobą czy mniej stresująca droga do pracy. Ponadto szczęście jest... umiejętnością, której można się nauczyć jak gry na instrumencie czy jazdy na rowerze.

Książka "Jak być szczęśliwym?", czerpiąc z serialowych ankiet, ćwiczeń i dziesięciopunktowego "Manifestu szczęścia", analizuje kolejno wszystkie aspekty dobrego samopoczucia - od miłości i seksu po zdrowie, rolę lokalnych społeczności czy domowych zwierzaków - i pokazuje, jak w ciągu zaledwie kilku tygodni znacząco zwiększyć swą zdolność odczuwania radości. Uświadamia nam też, że choć nie istnieje uniwersalna recepta na szczęście, można zrobić naprawdę wiele, by osiągnąć wyższy poziom zadowolenia z życia i zmienić świat, a przynajmniej ten niezwykle ważny kawałek świata - nasz własny. Liz Hoggard pisze o filmie, sztuce i designie dla tak znanych pism, jak "The Observer", "The Guardian" i "The Independent". Współtworzyła też popularne programy telewizyjne Woman's Hour, Night Waves i The Brian Morton Show.

Informacje dodatkowe o Jak być szczęśliwym:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2020-08-12
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: How to Be Happy

Kup książkę Jak być szczęśliwym

Jak być szczęśliwym - opinie o książce

Książka, która niedawno zyskała nową okładkę. Ja trafiłam w bibliotece jeszcze w tej starszej wersji. Ciekawa jestem czy zaktualizowane zostały badania, bo zawarte w tej książce miały aktualności parę lat wstecz.

Na pewno fajna pod względem poruszania tematów w różnych dziedzinach życia. Od rodzicielstwa, po pracę, śmiech, szczęście duchowe czy starość...

Nie było to wielkie wow dla mnie, ale i tak uważam, że warto przeczytać. Na spokojnie po kilka stron dziennie lub tematy, w których chcemy coś poprawić. Te, do których chcemy zaprosić szczęście w naszym życiu.