Jak powiedzieć NIE swojemu dziecku

"Nie, nie możesz iść ze mną do pracy. Nie, jesteś już za duży na pieluchę. Nie, nie możesz dziś spać z nami. Jeśli przekazywanie dziecku tego typu komunikatów sprawia Ci trudność, sięgnij po błyskotliwie napisany poradnik, który pomoże Ci opanować sztukę asertywnego rodzicielstwa.Można odmówić dziecku tak, by go nie zranić! Można je przekonać, by nie znęcało się nad zwierzętami, nie budziło nas o piątej rano, nie przedłużało zabaw do późnych godzin nocnych, nie marudziło w supermarkecie, nie odpinało pasów w samochodzie i nie dokuczało opiekunce. Jest to wykonalne bez uciekania się do ostrych kar i bez podnoszenia głosu. Metoda opracowana przez autora wymaga jedynie trochę cierpliwości i konsekwencji w działaniu. Pozwala poprawić relacje zarówno ze spokojnymi, jak i nadpobudliwymi dziećmi, z jedynakami i większą gromadką. Sprawdźmy, jak umiejętnie stosować pochwały i nagany oraz oswoić dziecko z nowymi sytuacjami (korzystanie z nocnika, żłobek, nowy brat lub siostra). Znajdziesz tu omówienie większości codziennych sytuacji, które dotychczas były dla Ciebie i dziecka źródłem stresu. Teraz możesz nad nimi zapanować!"

Informacje dodatkowe o Jak powiedzieć NIE swojemu dziecku:

Wydawnictwo: Klub Dla Ciebie