Jedyna i wspaniała

Trzecia część bestsellerowego cyklu o braciach Montgomery.

Ze wszystkich braci Montgomery najtrudniej rozgryźć Rydera - twardy jak skała, opryskliwy i nietowarzyski, ale żadna kobieta nie może mu się oprzeć. Najwidoczniej z wyjątkiem Hope Beaumont, która jest menedżerką Hotelu Boonsboro. Dzięki doświadczeniu i niezawodnemu instynktowi Hope hotel funkcjonuje bez zarzutu, jednak jej wielkomiejska przeszłość przypomina o sobie serią zawstydzających wydarzeń...

Widok bezbronnej Hope budzi w Ryderze uczucia, które pozwalają mu zdać sobie sprawę, że chociaż może nie jest tak idealna, jak sądził, to jednak jest idealna dla niego...

Nora Roberts, literacka ulubienica Ameryki!

,,The New York Times"

Jeśli chodzi o romans jako gatunek literacki, nikt nie jest w tej dziedzinie takim specjalistą jak Nora Roberts.

,,Booklist"

Duchy, zdrada, nieporozumienia i zazdrość - wszystko to znajdziecie w fascynującej i niestety już ostatniej części trylogii o braciach Montgomery.

,,Publishers Weekly"

Nora Roberts zachwyca każdą swoją kolejną powieścią, a ,,Jedyna i wspaniała" nie jest wyjątkiem od tej reguły.

,,US Daily Review"

Nora Roberts po raz kolejny sięga po sprawdzone tematy - przyjaźń, lojalność i przede wszystkim - miłość. Fani będą zachwyceni.

,,USA Today"

Nora Roberts to zdecydowanie najpopularniejsza amerykańska autorka romansów.

,,The New Yorker"

Nikt nie pisze lepiej o związkach niż Nora Roberts.

,,Fresk Fiction"

Nora Roberts jest autorką ponad 200 romantycznych powieści. Pod pseudonimem J.D. Robb pisze również bestsellerowe kryminały futurystyczne. Wydrukowano ponad 400 milionów egzemplarzy jej książek. Jako jedna z pierwszych osiągnęła też pułap miliona sprzedanych książek w formie elektronicznej. ,,Jedyna i wspaniała" to ostatnia część trylogii o braciach Montgomery.

Informacje dodatkowe o Jedyna i wspaniała:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-05-09

Kup książkę Jedyna i wspaniała

Jedyna i wspaniała - opinie o książce

Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2017-03-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Całkiem przyjemne zwieńczenie trylogii BonnsBoro, gdzie prym wiedzie rodzina Montgomery wraz z przyjaciółmi. Sielska atmosfera małego miasteczka, hotel z własnym duchem, który dzięki Ryderowi i Hope - ostatniej romantycznej parze, wreszcie odnajduje swojego ukochanego i odzyskuje spokój. Szybko się czyta, nie brak zabawnych zdarzeń z udziałem dwójki głównych bohaterów. Książka idealna na popołudniowy relaks i odpoczynek od mrocznych thrillerów.
Avatar użytkownika - cyrysia
cyrysia
Przeczytane:2013-05-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2013 roku,

Któż z nas, chociaż raz nie słyszał o słynnej Norze Roberts? To niezwykle płodna, utalentowana autorka, która ma na swoim koncie ponad 200 romantycznych powieści. Osobiście jestem wielką fanką twórczości tej pisarki, dlatego, kiedy nadarzyła się okazja przeczytania książki ,,Jedyna i wspaniała’’, nie wahałam się ani chwili. Jest to trzecia i zarazem ostatnia część bestsellerowej trylogii o braciach Montgomery, .

Fabuła powieści rozpoczyna się w starym hotelu w Boonsboro w stanie Maryland, gdzie poznajemy trójkę przystojnych braci: Becketta, Owena i Rydera. Dwaj pierwsi mężczyźni znaleźli już swoje wybranki serca i tylko Ryder, najmniej towarzyski i opryskliwy wciąż jest do ,,wzięcia’’. Nie narzeka jednak na brak powodzenia u płci pięknej. Jedynym wyjątkiem jest Hope Beaumont, menedżerka hotelu, która ma za sobą przykre doświadczenia z byłym chłopakiem, dlatego nie zamierza ulec przystojnemu Montgomery ani nikomu innemu. Ktoś ma jednak wobec tej pary inne plany. Kim jest owa tajemnicza osoba i czy dzięki niej Ryder i Hope będą razem?

Wszystko, co do tej pory przeczytałam, autorstwa tej pani, bardzo mi się podobało, dlatego przeczuwałam, że  i tym razem się nie zawiodę. ,,Jedyna i wspaniała’’, to niezwykle piękna i barwna opowieść o miłości z subtelną szczyptą romantyzmu w tle. Z ogromną przyjemnością śledziłam emocjonujące perypetie Hope i jej powiązania z rodziną Montgomery. Wspólnie z nimi przeżywałam wszelkie życiowe rozterki i radosne momenty. Czułam się tutaj niemal, jak członek lokalnej społeczności, gdzie wszyscy witają cię z otwartymi ramionami.

Styl narracji jest niezwykle lekki, ciepły i swobodny, zaś wartka akcja mknie do przodu z nieustannym zainteresowaniem zmierzając w kierunku szczęśliwego zakończenia. Autorka pokusiła się również o wątek metafizyczny, który wprowadza wiele energii i powiewu świeżości do całej historii. Tymczasem, jeśli chodzi o miłosne relacje głównych bohaterów, są niestety do bólu przewidywalne, jednak w żadnym stopniu nie obrzydziło mi to lektury. Warto przecież od czasu do czasu wejść w świat sentymentalnych uniesień, by poczuć się niczym kopciuszek w bajce, który czeka na swój happy end. Muszę także wspomnieć, że chociaż jest to trzecia część bestsellerowego cyklu o braciach Montgomery, to śmiało można ją czytać bez znajomości poprzednich tomów, ponieważ każdy z nich dotyczy innej historii i bohaterów.

Nora Roberts kolejny raz pokazała swój niebywały pisarski kunszt. Wszystko jest tutaj efektownie, zgrabnie przedstawione i bardzo pieczołowicie dopracowane. Wprawdzie  nie jest to może najlepsza książka autorki, ale polecam każdemu, kto chcę przeczytać ciekawą, romantyczną i niezobowiązującą lekturę.

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2021-02-16, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2021,

W ostatnim tomie trylogii parą zostają ostatni z braci (jakżeby inaczej) Ryder oraz menedżerka hotelu należącego do rodziny, Hope. Wyjaśnia się sprawą z duchem. I finito. Happy end.

Avatar użytkownika - selwka
Przeczytane:2016-10-31, Ocena: 4, Przeczytałem,
Grecki honor
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Grecki honor

Już podczas pierwszego dnia greckich wakacji Morgan zostaje zaatakowana na plaży. Chociaż widziała napastnika tylko przez chwilę, wie, że może go rozpoznać...

Bogowie zła
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Bogowie zła

Dręczona nasilającymi się, od czasu samobójczej śmierci ojca, koszmarami, młoda rzeźbiarka Clare Kimball w poszukiwaniu inspiracji twórczej opuszcza Nowy...