Joomla! Profesjonalne tworzenie stron WWW

Osiągnij sukces razem z Joomla!

Jak zainstalować system? Jak wykorzystać w Joomla! technologię AJAX? Czego Joomla! nie potrafi? Joomla! jest systemem zarządzania treścią (ang. Content Management System), wywodzącym się bezpośrednio ze znanego projektu Mambo. Pierwsza wersja ujrzała światło dzienne w sierpniu 2006 roku. Od tego czasu system ten cieszy się rosnącą popularnością i coraz większymi możliwościami. Z uwagi na to, że jest on oparty o język PHP i bazę MySQL, jego instalacja jest niezwykle intuicyjna oraz możliwa na większości dostępnych serwerów.

Autor "Joomla!. Profesjonalne tworzenie stron WWW" w pierwszej kolejności zapozna Cię ze szczegółami instalacji oraz problemami, które możesz napotkać. W kolejnych rozdziałach nauczysz się tworzyć własne szablony oraz moduły, a także wykorzystywać dostępne rozszerzenia. Z każdą kolejną stroną Dan wprowadza coraz bardziej zaawansowaną tematykę, związaną z tworzeniem komponentów, zastosowaniem technologii AJAX czy też używaniem wzorców projektowych. Porusza kwestie sposobów prowadzenia profesjonalnej witryny, łączenia z zewnętrznymi zasobami czy też pozycjonowania stron korzystających z systemu. Niezwykle ważny jest rozdział poświęcony bezpieczeństwu oraz rozdział traktujący o rzeczach, których Joomla! nie potrafi. Tak profesjonalne podejście do tematu sprawia, że książka jest doskonałym źródłem informacji o systemie zarówno w rękach amatora, jak i profesjonalisty.

Książka opisuje nową wersję Joomla! 1.5.

Szczegółowe omówienie instalacji Joomla! Projektowanie własnych szablonów Przygotowywanie prostych rozszerzeń -- modułów Zaawansowane rozszerzenia -- komponenty Wykorzystanie technologii AJAX Wzorce projektowe w Joomla! Tworzenie i używanie wtyczek Dobre rady w zakresie prowadzenia profesjonalnej strony Używanie zewnętrznych zasobów Pozycjonowanie i marketing z wykorzystaniem Joomla! Bezpieczeństwo witryny opartej o Joomla! Przegląd stron opartych o ten CMS Z Joomla! przygotujesz własną stronę WWW szybko i przyjemnie!

Informacje dodatkowe o Joomla! Profesjonalne tworzenie stron WWW:

Wydawnictwo: Helion