Józefina i Napoleon

Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2011-06-03
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-62478-23-1
Liczba stron: 424
Dodał/a książkę: Dominika Rygiel

Ocena: 5 (2 głosów)

Wyczekiwana druga część trylogii Sandry Gulland o Józefinie B. rozpoczyna się w 1796 r. w Paryżu, w chwili, kiedy bohaterka uświadamia sobie, jak będzie wyglądało jej życie z niedawno poślubionym Korsykaninem, Napoleonem Bonaparte, nowo mianowanym dowódcą Armii Włoch. Z zapisków w jej dzienniku oraz z pełnych żaru listów miłosnych słanych do niej przez męża wyłania się obraz zaradnej, obdarzonej pełnym współczucia sercem kobiety, której życie przypadło na jeden z najbardziej burzliwych okresów w historii Europy. Towarzyszymy jej w pełnych przepychu salach balowych i pałacowych sypialniach, przenosimy się na przesiąknięte krwią pola bitew z kampanii prowadzonych przez jej męża. Oczyma Józefiny obserwujemy marsz Napoleona do władzy, polityczne intrygi i zdradzieckie postępki rządzących, niektórym z najbliższych jej osób przynoszące śmierć albo ruinę, innym zaś triumf i wywyższenie. Ich skutki wpłyną także na losy przyszłej cesarzowej Francji.

Kontynuacja powieści o Józefinie rozpoczyna się w Paryżu w 1796 r. wraz z nowym życiem bohaterki w roli żony generała Napoleona Bonapartego. Z zapisków w jej dzienniku oraz namiętnych listów miłosnych męża wyłania się portret niezwykłej kobiety żyjącej w niezwykłych czasach. Towarzyszymy jej w pełnych przepychu salach balowych i pałacowych sypialniach, przenosimy się na przesiąknięte krwią pola bitew z kampanii prowadzonych przez jej męża. Oczyma Józefiny obserwujemy marsz Napoleona do władzy, któremu towarzyszą intrygi polityczne i osobiste zdrady. Ich skutki, zarówno zwycięstwa, jak i upadki, staną się udziałem przyszłej cesarzowej Francji.

Kup książkę Józefina i Napoleon

Opinie o książce - Józefina i Napoleon

Avatar użytkownika - konwallia
konwallia
Przeczytane:2014-03-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Nieczęsto zdarza się, aby powieść nosząca znamiona powieści historycznej, potrafiła porwać czytelnika w taki sposób, w jaki robi to trylogia traktująca o życiu Józefiny. Niebywały jest fakt, że historia tak mocno zakorzeniona w zawiłych meandrach historii rewolucyjnej Francji, z taką łatwością wciąga czytelnika nie wymagając jednocześnie od niego zbytniego skupienia. Pamiętniki Józefiny, mimo iż przesiąknięte burzliwymi faktami z życia jej małżeństwa z Napoleonem, nie bombardują nadmiarem suchych dat czy faktów. Tętnią życiem, emocjami. Ukazują duszę wrażliwej lecz zaradnej kobiety szukającej szczęścia własnego i najbliższych. Druga część trylogii o przyszłej cesarzowej Francji ukazuje początki jej małżeństwa z Bonapartem, obnaża intrygi, w jakie zmuszona jest się wplątać, odsłania szczeble kariery Napoleona, barwnie ilustruje życie Francji u schyłku XVIII wieku. Lekkość tej książki, z jednej strony może zostać odebrana jako jej znaczny minus. Są jednak takie chwile w życiu czytelnika, że ten nie jest w stanie przełknąć nic bardziej wymagającego. I ta książka właśnie taka jest. Interesująca, przystępnie napisana, odrywająca od szarugi dnia codziennego. Zdecydowanie warta przeczytania.
Link do opinii
Avatar użytkownika - kalola
kalola
Przeczytane:2014-11-07, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Inne książki autora
Kochanka słońca
Sandra Gulland0
Okładka ksiązki - Kochanka słońca

"Kochanka Słońca" to przedstawiona na wspaniałym tle Wersalu Ludwika XIV opowieść o Ludwice de la Valli?re, pięknej młodej amazonce, która zdobyła serce...

Cesarzowa Józefina
Sandra Gulland0
Okładka ksiązki - Cesarzowa Józefina

Ostatnia część trylogii Sandry Gulland, opartej na historii życia Józefiny Bonaparte, rozpoczyna się w chwili, kiedy Józefina i Napoleon mają już za sobą...

Reklamy