Kamienny żagiel

Podczas drugiej wojny światowej u wybrzeży Szkocji zaginął John Osvald, szwedzki rybak. 60 lat później jego syn Axel w tym samym miejscu znika bez śladu. Na prośbę jego córki Erik Winter podejmuje się przeprowadzić śledztwo wraz ze szkockim kolegą po fachu Stevem MacDonaldem. Tym razem śledztwo przybiera nieoczekiwany obrót.

Książka jest łatwa w lekturze, wystudiowana, czasami liryczna (...). Jan Arnald, "Göteborgs Posten"

Kamienny żagiel jest powieścią nieco inną niż dotychczasowe kryminały Edwardsona, i specyficzny, ostry choć poetycki styl jego pisarstwa jest tu bardziej dostrzegalny niż zwykle. Gdy czyta się Kamienny żagiel, język wydaje się cudowny (...) Ta książka warta jest przeczytania każdego najdrobniejszego jej słówka. Gunilla Widding, "Skĺnska Dagbladet"

Niewielu jest szwedzkich autorów, którzy piszą z taką pasją i empatią jak Edwardson (...) na obszarze literatury kryminalnej nie ma obecnie bardziej interesującego bohatera niż Erik Winter. Marie Peterson, "Dagens Nyheter"

Książka jest oczywiście fascynująca – jak zawsze w przypadku Edwardsona – i od początku do końca obgryzałam sobie paznokcie. Margareta Norlin, "Aftonbladet"

Informacje dodatkowe o Kamienny żagiel:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2012-07-11
ISBN: 978-83-7554-389-6
Język oryginału: szwedzki

Kup książkę Kamienny żagiel

Kamienny żagiel - opinie o książce

Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2014-02-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52książki/2014,
Akcja tego kryminału przebiega dwutorowo. Do Erika Wintera zgłasza się dawna kochanka zaniepokojona brakiem kontaktu z ojcem, który nagle wyjechał do Szkocji by dowiedzieć się co się stało z jego ojcem zaginionym w trakcie II w.św. Początkowo Erik chce pozbyć się kobiety, z grzeczności jednak postanawia przynajmniej zebrać wywiad, w końcu zostaje wciągnięty w śledztwo, które prowadzi wraz z przyjacielem Stevem MacDonaldem. Równocześnie Aneta Djanali wraz z Fredrijiem Haldersonem stara się pomóc maltretowanej przez męża kobiecie, która nie dość,że pomocy nie chce to jeszcze unika policji. Oba śledztwa nie są łatwe, a śledczym grozi niebezpieczeństwo. A wszystko to toczy się u progu jesieni w atmosferze oczekiwania na babie lato.
Avatar użytkownika - xp2001
xp2001