Klątwa karłowatych mnichów

Ewa, powodowana niewytłumaczalnym impulsem, w dniu swojego ślubu wywołuje mały skandal. Ląduje bowiem na kościelnym murze i łakomie zajada czereśnie rosnące w zasięgu jej rąk. Nie znajdując wsparcia w rodzinie ani przyszłym małżonku, ucieka sprzed kościoła w towarzystwie zwariowanego szofera.
Dręczy ją pytanie, jakim cudem wbrew sobie znalazła się na kościelnym murze, połykając ze smakiem czereśnie. Ewa wysyła więc swoją babcię Nelę do rodzinnej posiadłości, aby spróbowała dowiedzieć się, czy komuś jeszcze z jej rodziny przytrafiła się podobna historia. Nela w starym, rolniczym kalendarzu odnajduje zapiski, informujące jak to najmłodsza córka gospodarzącego przed wielu laty w Skórzewie imć pana Maszkowskiego kradła czereśnie wiszące nad kościelnym murem, wynikiem czego było natychmiastowe wysłanie jej do klasztoru Norbertanek w Krakowie.
Maszkowscy to daleka rodzina przyjaciela Ewy. Dzięki pomocy jego ciotki, odrobinę zwariowanej artystki, trafiają na zapiski siostry Bartolomei de domo Marii Maszkowskiej. Z nich dowiadują się historii ?straszliwej? klątwy wiszącej nad rodziną. Klątwy karłowatych mnichów?

Informacje dodatkowe o Klątwa karłowatych mnichów:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2012-05-14
ISBN: 978-83-7722-210-2

Kup książkę Klątwa karłowatych mnichów

Klątwa karłowatych mnichów - opinie o książce

Avatar użytkownika - papetka
papetka
Przeczytane:2017-07-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Lekka, zabawna i niezbyt długa opowieść o pewnej Ewie, która w dniu ślubu zamiast dumnie kroczyć przed ołtarz u boku narzeczonego, ni stąd ni zowąd znajduje się na kościelnym murze i łapczywie zajada słodkie czereśnie. Jak można przypuszczać, do rzeczonego ślubu nie doszło. Co więcej, Ewa dowiaduje się, że nie jest pierwszą kobietą w rodzinie, której przydarzyła się podobna historia. Oczywiście, dziewczyna nie spocznie dopóki nie rozwiąże zdumiewającej zagadki. Powieść czyta się szybko i przyjemnie. Autorka wykreowała ciekawe postacie, wśród których wybija się Marianna - matka Ewy i ekscentryczny taksówkarz. Książka spodoba się tym, którzy lubią opowieści z tajemnicą rodzinną w tle oraz tym, którzy lubią się pośmiać.
Avatar użytkownika - weronika102000
weronika102000
Przeczytane:2012-06-27,
Świetna, ciekawa książka.przeczytałam całą i jestem zachwycona! Polecam ją przeczytać.