Okładka książki - Klub Koneserów Zbrodni

Klub Koneserów Zbrodni

Wydawnictwo: angielskie
Data wydania: 2011-09-21
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-08-04728-6
Liczba stron: 432
Dodał/a książkę: Alkestis

Ocena: 5.33 (3 głosów)

"Klub Koneserów Zbrodni" to oparta na faktach opowieść o trójce założycieli Towarzystwa Vidocqa w Filadelfii, któremu patronuje słynny francuski detektyw z czasów napoleońskich. To elitarne stowarzyszenie, istniejące naprawdę, od początku lat dziewięćdziesiątych zrzesza najlepszych kryminologów, detektywów, patologów i specjalistów medycyny sądowej. Działa pro bono, rozwiązując zagadki nie wyjaśnionych tradycyjnymi metodami morderstw. Członkowie klubu spotykają się w każdy trzeci czwartek miesiąca przy wykwintnym obiedzie, po którym dyskutują o przypadkach.

Capuzzo śledzi rozwój stowarzyszenia od momentu jego założenia do dnia dzisiejszego. Koncentruje się głównie na karierach trójki założycieli: Frank Bender z niesamowitą intuicją odtwarza twarze niezidentyfikowanych sprawców. Ralph Walter, bazując na wiedzy psychologicznej, opracowuje portrety psychologiczne sprawców i analizuje psychikę morderców. Z kolei William Fleisher to obdarzony melancholijnym poczuciem humoru agent FBI i służb celnych. Trio łączy przyjaźń i niezwykła komitywa, a także cięte poczucie humoru!

W kolejnych rozdziałach jak w kalejdoskopie oglądamy najciekawsze przypadki, którymi się zajmowali na przestrzeni lat i śledzimy proces dochodzenia do prawdy. Każdy przypadek opisany jest tak sugestywnie, że wielu czytelników po lekturze nie będzie mogło sie otrząsnąć! źródło opisu: Wydawnictwo Literackie źródło okładki: Wydawnictwo Literackie

Kup książkę Klub Koneserów Zbrodni

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Opinie o książce - Klub Koneserów Zbrodni

Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2015-04-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015, Mam,
Klub koneserów zbrodni jest opartą na faktach powieścią o trójce założycieli Towarzystwa Vidocqa w Filadelfii. Już sama postać Vidocqa jest nad wyraz ciekawa. Eugene-François Vidocq był francuskim awanturnikiem i złodziejem, który po ,,nawróceniu" utworzył dział kryminalistyki we francuskiej policji S?reté Nationale. Jest uważany za pierwszego prywatnego detekty- wa oraz za prototyp postaci policjanta Javerta, jednego z bohaterów powieści Nędznicy Wiktora Hugo. Klub koneserów zbrodni to elitarne stowarzyszenie, zrzeszające najlepszych kryminologów, detektywów, patologów, specjalistów medycyny sądowej i profilerów. Ów Klub jest niezwykły. Skupia dokładnie osiemdziesiąt dwie osoby. Członkowstwo jest dożywotnie, a dostać się w poczet koneserów można dopiero, gdy zwolni się miejsce i kandydatura zostanie zaakceptowana przez jej członków. Każda osoba w tym zaszczytnym gronie jest mistrzem w swojej dziedzinie. A do tego stowarzyszenie działa pro publico bono, rozwiązując tajemnice niewyjaśnionych, potwornych zbrodni i polując na groźnych morderców.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2014-08-16, Ocena: 6, Przeczytałam, 52książki/2014,
Richard Walter -profiler, Frank Bender - genialny rzeźbiarz -plastyk sądowy oraz William Fleicher - agent federalny to założyciele Klubu Vidocqa, elitarnego klubu, zrzeszającego najwybitniejszych, światowych kryminologów, detektywów, patologów sądowych. Patronem jest Francuz który w 1833r założył pierwszą agencję detektywistyczną i stworzył podwaliny nowoczesnej analizy kryminologicznej. Członkowie klubu w liczbie osiemdziesięciu dwóch, podczas comiesięcznych spotkań analizują akta, zgromadzone dane niewyjaśnionych, często przedawnionych morderstw. Większość z nich udaje im się rozwiązać - czy to podczas spotkania, czy po dodatkowych badaniach, podróży, rozmowach ze świadkami wydarzeń. Książka jest wstrząsająca bo oparta na faktach, a wymienione w niej postacie czy rozwiązywane mzagadki kryminalne autentyczne.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Alkestis
Alkestis
Przeczytane:2014-01-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki (2014),
"Klub Koneserów Zbrodni" wpadł mi w ręce przypadkowo, podczas wizyty w antykwariacie. Nie mogłam go tam zostawić. Z historią niektórych zbrodni opisanych w książce Capuzzo - z racji mojego zajęcia - zetknęłam się już wcześniej, głównie na sali wykładowej. Już wtedy - przypominały sny za które odpowiadać mógł jedynie Fobetor (syn Hypnosa, bóg snów odpowiedzialny za koszmary senne). Wydawało mi się więc, iż wiem na co się piszę biorąc "Klub..." do ręki. W miarę czytania okazało się, iż muszę zweryfikować swoje poglądy. To nie historia o seryjnych mordercach czy Stowarzyszeniu Vidocqa - to wycinek z historii bestialstwa. O bestialstwie wspominał już Arystoteles w Etyce Nikomachejskiej, twierdząc, iż "(...) tak też rzadkością jest bestialstwo u ludzi, najczęściej zdarza się ono wśród barbarzyńców, bywa jednak też spowodowane chorobą lub kalectwem; to obelżywe miano nadajemy też ludziom, którzy w nikczemności swej przekraczają miarę.."* Od czasów Arystotelesa wiele się zmieniło. Nie potrafię zbrodni opisanych w książce nazwać inaczej niż bestialskimi. Przeraża przede wszystkim zasięg zjawisk opisanych przez Autora. Szczególnie poruszyła mnie historia "Chłopca z Pudełka." Sadyzm w najczystszej postaci. Richard Walter wspomina iż "zarezerwowany kiedyś wyłącznie dla arystokracji, sadyzm stał się współcześnie dostępny dla mas. Dawniej morderca musiał dysponować majątkiem, władzą i pozycją pozwalającą mu poświęcić czas na przygotowanie i popełnienie zbrodni; musiał też mieć dostęp do potencjalnych ofiar. Obecnie wystarczy mu byle jaka stała praca, kawalerka, tania furgonetka, telewizja kablowa z której może czerpać inspirację, oraz pakiet praw obywatelskich*." Przerażająca, bardzo trafna konkluzja. "Klub Koneserów Zbrodni" jest książką poruszającą, autentyczną do bólu, pozostawiającą po sobie wiele pytań o najciemniejsze zakamarki ludzkiej psychiki. Książka warta przeczytania, której Autor w sposób rzeczowy, niepowtarzalny kreśli walkę ze Złem, jaką toczą Bohaterowie opowieści. Polecam. * Arystoteles, Etyka Nikomachejska,VII 1`1145 a 27-114 b8,w przekładzie D. Gromskiej, Lwów 1938, str. 236 * "Klub Koneserów Zbrodni" M. Capuzzo, str. 421
Link do opinii
Recenzje miesiąca
Dobry pies
Rafał Witek
Okładka książki - Dobry pies
Na gigancie
Peter May
Okładka książki - Na gigancie
Lata powyżej zera
Anna Cieplak
Okładka książki - Lata powyżej zera
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy