Kobieta na brzegu

Tom 34 cyklu Saga o Ludziach Lodu

Andre Brink poszukuje obciążonego dziedzictwem zła potomka Ludzi Lodu z tego samego pokolenia. Ślady wiodą do Trondheim, gdzie pewna kobita urodziła potwornie zniekształcone dziecko. Czy to możliwe, że istnieje jeszcze jedna, nieznana linia Ludzi Lodu?

Andre spotyka Mali - bojowniczkę o prawa kobiet, i bardzo mu życzliwą Nette. Wszyscy troje wyruszają do Szwecji, ale tam czeka na nich trudne do pojęcia zło, pałające żądzą zemsty...

Informacje dodatkowe o Kobieta na brzegu:

Wydawnictwo: Axel Springer
Data wydania: 2007 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7558-122-5
Język oryginału: Szwedzki
Tłumaczenie: Anna Marciniakówna

Kup książkę Kobieta na brzegu

Kobieta na brzegu - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2021-10-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2021,

Trzydziesta czwarta część „Sagi o Ludziach Lodu”, czyli „Kobieta na brzegu” to opowieść o wielkich poszukiwaniach i zranionej miłości.

Ród Ludzi Rodu obciążony wielkim przekleństwem od setek lat trzymał się razem. W każdym z pokrojeń rodziło się bowiem dziecko obciążone złym dziedzictwem. W pewnym momencie jednak jedna z gałęzi rodu została owiana tajemnicą. Nie wiadomo bowiem co stało się z Christerem Gripem. Nikt do tej pory nie natrafił na jego ślad. Jednak pewnego dnia Vanja znajduje młodą ciężarną dziewczynę probującą popełnić samobójstwo. Próba uratowania jej a później dziecka niestety kończy się niepowodzeniem. Jednak uwagę przykuwa wygląd martwego malucha. Niemowlę posiada cechy obciążonych przekleństwem Ludzi Lodu.

Tajemnicza Petra pozostawia po sobie wskazówki, dzięki którym Andre Brink może rozpocząć poszukiwania zagubionych gałęzi rodu. Wyrusza w wielką podróż, gdzie spotyka wspaniałą przyjaciółkę, która postanawia mu pomóc, a także zagorzałą feministkę walczącą o prawa kobiet.

W tej części dużo się dzieje. Wielka przygoda połączona z odkrywaniem tajemnicy i skomplikowanym wątkiem romantycznym. Mamy dużo zagadek, które wciągają czytelnika i trzymają w napięciu. Łatwo pochłonąć książkę w jeden dzień.

Oprócz głównego wątku mamy także historię w historii. Cofamy się w przeszłość, by poznać tajemnicę dziewic z Vargaby. Piękna magiczna historia o zemście, mrocznych obrzędach i miłości. Legenda, która może bardzo dużo wnieść do poszukiwań. Trochę innego klimatu pięknie urozmaiciło tę opowieść.

Na plus są również ciekawe kobiecie postacie. Nette i Mali to dwa zupełnie przeciwne charaktery, a jednak obie dziewczyny zyskują dużą sympatię u Andre. Problem pojawia się wraz z pragnieniem czegoś więcej niż przyjaźń.

Znajdziemy sporo nawiązań historycznych. Powoli zbliżamy się do czasów I wojny światowej. Pojawiły się pierwsze samochody, a także rozpoczęły ruchy feministyczne. Margit Sandemo świetnie wplata te motywy w swoją historię.

Avatar użytkownika - agatka20008
agatka20008
Przeczytane:2015-08-22, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki w 2015 roku,
Andre wyrusza na poszukiwanie zaginionej gałęzi rodu. Udaje mu się odnaleźć Mali i wspólnie dowodzą jej historii.
Avatar użytkownika - hanka04
hanka04
Przeczytane:2015-09-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Trzy historie w jednej. Andre wyrusza w poszukiwaniu zaginionej gałęzi z Ludzi Lodu. Poznaje niezwykle sympatyczna, starszą Nette, dzięki której odnajduje Mali z Ludzi Lodu. Nette czuje, że powoli zakochuję sie w młodym Andre, staje się nieszczęśliwa, na szczęście jeden z Ludzi Lodu stawia na jej drodze Alfreda. Białe plamy w Drzewie Mali zostają zapełnione, poza jedną. Siostra jej matki i jej potomkowie wciąż zostają nieodnalezieni.
Avatar użytkownika - mirand
mirand
Przeczytane:2020-01-22, Ocena: 3, Przeczytałam,

Jedna z najnudniejszych i najmniej ciekawych częsci. Fakt- wyjaśnia się jedna ważna kwestia ale samo dojście do wniosków jest wręcz żmudne i po pewnym czasie zaczyna najnormalnie wkurzać. Mam nadzieję, że następne będą tak samo dobre jak te wcześniejsze.

Avatar użytkownika - Alicja_S
Przeczytane:2018-03-31, Ocena: 5, Przeczytałam, Przeczytane w 2018,
Pewnej deszczowej nocy
Margit Sandemo0
Okładka ksiązki - Pewnej deszczowej nocy

Życie osiemnastoletniej Helgi staje się koszmarem. Gdy jej ojczym coraz częściej podejmuje próby napastowania dorastającej pasierbicy, matka wysyła ją...

Próba ognia
Margit Sandemo0
Okładka ksiązki - Próba ognia

Księżna Theresa wraz z Tiril i jej mężem Mórim jedzie na Południe. Nieświadoma, że w ten sposób obie z córką przybliżają się do grożącego...