Koktajl misyjny

Data wydania: 2010-01-01
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-89949-84-4
Dodał/a książkę: Iwona Wendreńska

"Koktajl misyjny" to nie przepis na nowy rodzaj napoju, lecz bogata w różnorodne smaki i zapachy mieszanka wspomnień z 26 lat pracy misyjnej Autora w różnych częściach świata (w Ameryce Południowej i Środkowej, a zwłaszcza w Afryce). Oprócz opisu pracy misyjnej, duszpasterskiej, o. Ryszard Modelski najwięcej miejsca poświęca przedstawieniu warunków życia codziennego ludzi, wśród których pełnił swą posługę, m.in. zwyczajów, kuchni czy zdrowia. Omawia także kontrowersyjne, z punktu widzenia misjonarza i chrześcijanina, kultury, tematy, np. poligamię i specyfikę rodziny afrykańskiej, a nawet wszechobecne czary i magię. Stara się nakreślić możliwie pełny, barwny obraz życia społeczności afrykańskich, ucząc tym samym tolerancji i szacunku dla ich odrębności. Czytelnicy, niezależnie od wieku, mogą więc odbyć wraz z Autorem "podróż życia" i nie będą żałować, że sięgnęli po tę tętniącą życiem książkę - czyniąc z niej miły prezent dla siebie i bliskich, a jednocześnie wspierając finansowo działalność misyjną.

Kup książkę Koktajl misyjny

Opinie o książce - Koktajl misyjny

Wielowątkowa opowieść. Koktajl tematyczny, którego składniki współgrają, tworząc harmonijną całość. Obrazki z życia misji w Ameryce Południowej i Afryce, problemy nękające społeczności zamieszkujące tamte tereny, obyczajowość, tradycje m.in. zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe (czasem zaskakujące dla nas - Europejczyków).