Ko造sanki dla ma造ch kryminalist闚

Data wydania: b.d
Kategoria: b.d
Doda/a ksi捫k: Autor X

Ocena: 5.67 (3 g這s闚)

Dwunastoletnia Baby szuka po omacku w豉snej drogi do doros這軼i w podupad貫j dzielnicy Montrealu, pe軟ej narkoman闚, prostytutek i meneli. Matka dziewczynki od dawna nie 篡je, a jej dwudziestosiedmioletni ojciec interesuje si g堯wnie tym, jak zdoby kolejn dzia趾. Baby zmienia n璠zne mieszkania, rodziny zast瘼cze, szko造. Gdy napotka bezwzgl璠nego alfonsa, mistrza manipulacji, rozpocznie prawdziw jazd bez trzymanki. Ksi捫ka tylko dla doros造ch. Zawiera s這wa i tre軼i uznawane za niecenzu

Kup ksi捫k Ko造sanki dla ma造ch kryminalist闚

Opinie o ksi捫ce - Ko造sanki dla ma造ch kryminalist闚

Avatar u篡tkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2014-07-08, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2014,
Baby (tak, to jest imi) ma dwana軼ie lat i bardzo trudne dzieci雟two. Miszka tylko ze swoim dwudziestosiedmioletnim ojcem Julesem, bo jej matka umar豉, maj帷 16 lat. Jules zdecydowanie nie radzi sobie z opiek nad dzieckiem, jest nieodpowiedzialny, a wa積iejsze dla niego s narkotyki. W豉郾ie w takich warunkach 篡je dwunastolatka. Zawsze, gdy czytam takie ksi捫ki, jestem zszokowana. Ci篹ko mi sobie wyobrazi, 瞠 dzieci mog sobie zmarnowa 篡cie, zanim zd捫 je dobrze pozna. Narkotyki, seks, prostytucja - w豉郾ie o tym przeczytamy w tej ksi捫ce, w dodatku z perspektywy dwunastolatki. A mia豉m miejscami ciarki, gdy to czyta豉m. Z ty逝 widnieje napis: "My, dzieci z dworca Zoo" na ulicach Montrealu". Je瞠li mia豉bym por闚nywa te dwie ksi捫ki i oceni, kt鏎a jest lepsza to wskaza豉bym na "My, dzieci...". Jednak s康z, 瞠 "Ko造sanki dla ma造ch kryminalist闚" r闚nie warto pozna, bo ksi捫ka trzyma poziom i jest bardzo realistycznie napisana. Bohaterowie s bardzo dobrze wykreowani. Z jednej strony mia豉m ochot krzycze na Baby i przem闚i jej do rozs康ku, ale bardzo szybko zrozumia豉m, 瞠 鈔odowisko w jakim 篡豉 tak j uformowa這. I wtedy strasznie jest wsp馧czu豉m, bo to nie by豉 jej wina. Dziewczyna nie mia豉 autorytetu, by豉 zostawiona sama sobie. Pragn帷 troch ciep豉, 豉two zboczy豉 z w豉軼iwej 軼ie磬i. Opr鏂z Baby na kartach powie軼i spotykamy te inne dzieci z trudnych rodzin. To wszystko zmusza czytelnika do analizy ich zachowa i do g喚bszych przemy郵e. Mimo 瞠 z ty逝 ksi捫ki widnieje ostrze瞠nie, 瞠 jest to ksi捫ka tylko dla doros造ch, bo zawiera s這wa i tre軼i uznawane za niecenzuralne, to ja zdecydowanie polecam j nastolatkom. Oczywi軼ie nie tylko, bo i doros造m te mog j zarekomendowa. kingaczyta.blogspot.com
Avatar u篡tkownika - MArtT
MArtT