Kosmiczny poradnik życia na Ziemi

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2016-05-23
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-240-2571-8
Liczba stron: 320
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 6 (1 głosów)

Chris Hadfield już jako mały chłopiec marzył o podróżach kosmicznych. W kosmosie spędził prawie 4000 godzin. Podczas swoich licznych misji musiał między innymi włamać się do stacji kosmicznej z pomocą żołnierskiego noża; wyrzucić żywego węża z kabiny samolotu, który właśnie pilotował; został też na pewien czas oślepiony podczas „spaceru” na orbicie i do promu kosmicznego wracał po omacku. Do najniebezpieczniejszych zdarzeń potrafi podejść z rozbrajającym dystansem.

12 MILIONÓW – tyle wejść na YT w ciągu zaledwie trzech dni zanotował klip, w którym Hadfield śpiewa piosenkę Space oddity Davida Bowie unosząc się w stanie nieważkości. 30 MILIONÓW – tyle osób obejrzało go do dzisiaj. 1 MILION – tylu użytkowników śledzi Hadfielda na Twitterze.

Ekstremalnie ryzykowna praca kosmonautów na zawsze zmienia każdego, kto choć raz znalazł się w kosmosie. Dlatego opowieść Hadfielda pozwoli każdemu spojrzeć na nasze życie na Ziemi z zaskakującej perspektywy.

Niezwykła, pełna humoru i adrenaliny historia, która jest dowodem, że nawet te „kosmicznie” odjechane marzenia mogą się spełnić.

Kup książkę Kosmiczny poradnik życia na Ziemi

Opinie o książce - Kosmiczny poradnik życia na Ziemi

Avatar użytkownika - gertruda25
gertruda25
Przeczytane:2016-08-10, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam w 2016 r.,
Świetna książka napisana przez bardzo mądrego i skromnego człowieka.
Link do opinii
Reklamy