Krajobraz według Carpaccia

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2016-06-01
Kategoria: Poezja
ISBN: 9788365282873
Liczba stron: 80
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 0 (0 głosów)

Poezja Stefana Hertmansa jest przepojona melancholią. W jego debiucie poetyckim widać wpływy niemieckiego ekspresjonizmu i Paula Celana, jednak z biegiem lat jego twórczość stała się bardziej intymna i zmysłowa. W 2016 roku Hertmans został zaproszony do wzięcia udziału w akcji Poetry's Week Bookshop Gift. Specjalnie z tej okazji przygotował krótką antologię swoich erotyków - które on sam woli nazywać wierszami o miłości. W jego poezji można znaleźć ,,klątwy" i ,,nawiedzenia", liczne akcenty erotyczne, ciepłe cynamonowe paluszki i chłodne ostrygi, pożądanie i czułość, ale również samotność i pożegnanie. Są ,,gorące szony" i twarde ramiona -  także jaszczurki śpiące nos w nos. W tych mocnych obrazach i pięknych wersach kryje się całe życie z miłością i pasją.

Krajobraz według Carpaccia to bogaty, liryczny zbiór po wielokroć nagradzanego poety i prozaika.

Stefan Hertmans (1951) jest jednym z najbardziej cenionych pisarzy języka niderlandzkiego. Napisał kilkanaście powieści, zbiorów opowiadań, esejów i wierszy, które często były nominowane do prestiżowych nagród literackich. Wojna i terpentyna (Marginesy 2015) została nominowana do kilku międzynarodowych nagród literackich i nagrodzona m.in. ,,Flemish Culture Prize for Literature" i prestiżową AKO Literatuurprijs.

Kup książkę Krajobraz według Carpaccia

Opinie o książce - Krajobraz według Carpaccia

Inne książki autora
Głośniej niż śnieg
Stefan Hertmans0
Okładka ksiązki - Głośniej niż śnieg

Miłość w czasach terroryzmu i paranoi John De Vuyst jest redaktorem w wydawnictwie. Szczęśliwie się ożenił z piękną i inteligentną Margą. Pewnego...

Reklamy