Krew na Placu Lalek

Krzysztof Kotowski powraca w wielkim stylu.

W zrujnowanym, opuszczonym pałacu na pograniczu niewielkiego miasteczka krzyk dziecka budzi z długiego snu młodą kobietę – Marię. Gdy odzyskuje świadomość, dostrzega stojącą przy niej ośmioletnią dziewczynkę, rozpaczliwie proszącą o pomoc. Dziecko nie potrafi wyjaśnić, czego się boi, ale jego przerażenie nie pozostawia żadnych złudzeń. Obie muszą uciekać i szukać pomocy.

Mimo że kobieta doskonale pamięta, w jaki sposób znalazła się w pałacu, nikt nie pamięta jej. Nikt z miasteczka nie ma też pojęcia, kim jest ośmiolatka. W domu rodzinnym Marii mieszkają zupełnie obcy ludzie. Jej samej nie rozpoznają ani sąsiedzi, ani dotychczasowi znajomi, a rodzina twierdzi, że osoba, za którą się podaje, nigdy nie istniała. Przerażona kobieta rozpoczyna dochodzenie na własną rękę. Chce odzyskać tożsamość i uciec przed nieznanym zagrożeniem. Aby przeżyć i uratować dziewczynkę, musi dojść do prawdy, nawet jeśli okaże się ona niewyobrażalnym koszmarem.

Informacje dodatkowe o Krew na Placu Lalek:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2011-10-18

Kup książkę Krew na Placu Lalek

Krew na Placu Lalek - opinie o książce

Avatar użytkownika - car00lina
car00lina
Przeczytane:2017-05-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Wciągająca książka, jeszcze długo po jej przeczytaniu myślami przebywa się w jej świecie.
Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2014-12-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki (2014),
Kryminał dość specyficzny bo nierealny, ale ciekawie napisany i wciągający. Chociaż momenty tłumaczenia zjawisk, którym poddana jest główna bohaterka, są trochę zawiłe i nużące, na szczęście nie ma ich zbyt dużo ;)
Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2013-04-10, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku,
Kryminał paranormalny, z pogranicza filozofii, taki nietypowy. Powieść ma swój klimat. Samo zakończenie historii Marii, trochę za dużo tu zawiłej treści filozoficznej, to tylko mało mi się podobało, ale w tym miejscu autor zamieszcza wyjaśnienia dotyczące teorii, które przyświecają tej książce. Na pewno niebanalne, ale czy przekonujące? Tu czytelnik musi indywidualnie ocenić. Akcja toczy się dwutorowo. Historię Marii poznajemy dzięki fragmentom z jej dziennika. Jest to przeplatane wydarzeniami z perspektywy policjantów, jak czytają ten dziennik i prowadzą śledztwo, by rozwikłać zagadkę kobiety oraz odkrywają niepokojące zjawisko porwań dzieci. Owocuje to wciągającą i zaskakującą treścią, czyta się szybko i dobrze.
Avatar użytkownika - Zabkowa
Przeczytane:2012-01-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Ulubione,
Krew snajperów. Opowieść żołnierza GROM-u
Krzysztof Kotowski0
Okładka ksiązki - Krew snajperów. Opowieść żołnierza GROM-u

Snajperzy GROM-u od momentu sformowania jednostki w 1990 roku są jednymi z najlepszych strzelców na świecie. Specjalne wyszkolenie, niepowtarzalna taktyka...

Japońskie cięcie
Krzysztof Kotowski0
Okładka ksiązki - Japońskie cięcie

Porwanie rzecznika rządu, UOP, CBŚ, politycy z pierwszych stron gazet, mafia krakowska, psychiatrzy dokonujący nielegalnych eksperymentów na pacjentach...