Kruche szczęście

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2012-08-21
ISBN: 978-83-7839-269-9
Dodał/a książkę: Karolina Mucha

Każde małżeństwo ma trzy historie: historię męża, żony oraz tę, którą tworzą razem.

Kyra i David Winter są małżeństwem z dziesięcioletnim stażem. Mają piękny dom, ustabilizowane życie zawodowe i pięcioletniego syna Michaela. Jednak ze względu na skomplikowane doświadczenia, z czasów gdy nie byli jeszcze małżeństwem, Kyra i David obawiają się o trwałość swego szczęścia. Wszyscy postrzegają Winterów jako nadopiekuńczych rodziców. Oni sami uważają swoje lęki za w pełni uzasadnione. I rzeczywiście, pewnego letniego dnia Michael znika bez śladu. Pytanie brzmi: demony czyjej przeszłości upomniały się o chłopca?

Chcąc odnaleźć Michaela, Winterowie cofają się pamięcią do zdarzeń, które mogły doprowadzić do rodzinnej tragedii, odsłaniając jeden po drugim skrzętnie skrywane sekrety. Odkrywają też, że nie jest jeszcze za późno na stworzenie wymarzonej rodziny.

Kup książkę Kruche szczęście

Avatar użytkownika - Nidaba
Nidaba
Przeczytane:2012-09-14, Ocena: 4, Przeczytałam,
Jak uchronić się od tego, czego najbardziej się boimy? Czy można postawić mur pomiędzy przeszłością a teraźniejszością i po prostu żyć dalej? Jak długo da się ukrywać przed ukochaną osobą swe najbardziej bolesne doświadczenia?   Wobec takich pytań stawia czytelników Lisa Tucker, gdy w swej najnowszej powieści, Kruche szczęście, opowiada historię Kyry i Davida. To, co zdumiewa na początku – niemal chorobliwa nadopiekuńczość wobec pięcioletniego synka – sprawiając, że spoglądamy na głównych bohaterów z lekkim pobłażaniem, a nawet z pewną wyższością (bo przecież my tacy nie jesteśmy), wkrótce zostanie wyjaśnione. Czy można za paniczny strach o jedynaka winić kogoś, kto już kiedyś stracił dziecko? Albo czy powinno się z ciągłego poczucia niepewności i niewiary we własne szczęście rozliczać człowieka, który właściwie nigdy nie żył własnym życiem, wciąż ukrywając się w cieniu innej osoby? Zbyt pochopnie oceniający Kyrę i Davida czytelnik wkrótce otrzyma prztyczka w nos – bo oto ukochany synek Winterów zostanie uprowadzony z własnego podwórka. Rodzą się zatem wątpliwości: czy ich ponadprzeciętna troska faktycznie była przesadzona? Kim jest porywacz? Jaki przyświeca mu cel? Czyje duchy przeszłości ożyły i powróciły?   Dla Kyry i Davida wydaje się oczywiste, że odnalezienie Michaela wymaga udzielenia odpowiedzi na powyższe pytania. Zmusza to bohaterów ...

Opinie o książce - Kruche szczęście

Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2014-08-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki (2014),
Wzruszająca! To chyba najlepsze słowo na opisanie tej książki tak na gorąco. Myślę, że zapamiętam ją na długo.
Avatar użytkownika - anka920
anka920
Przeczytane:2016-03-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016, 52 książki 2016, Mam,
Książka zaczyna się mocnym akcentem, a mianowicie porwaniem dziecka. Przez wszystkie rozdziały powoli dowiadujemy się o przeszłości jego rodziców, starając się dociec, kto mógłby stać za tym porwaniem. Ojcu dziecka wydaje się, że zna odpowiedź na to pytanie jednak czy aby na pewno? Czy małżeństwo wie o sobie wszystko? O swojej przeszłości? Bardzo wciągająca opowieść o różnych obliczach miłości.
Avatar użytkownika - Iszka
Iszka