Krzyżacka zawierucha

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2014-08-08
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788375746518
Liczba stron: 232
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 5 (2 głosów)

Literacki hołd dla bitwy pod Grunwaldem

Zmierzch epoki rycerskich ideałów

Jest 18 września 1454. Rycerstwo polskie ponosi krwawą klęskę na polu bitwy pod Chojnicami. Triumfuje taktyka i sprawność krzyżackich jednostek najemnych; to ich zemsta za Grunwald.

Młody rycerz Bolko z Rożnowa, wnuk słynnego Zawiszy Czarnego cudem unika śmierci. Splot wydarzeń ciska go jednak w paszczę wojny wywiadów, intryg ludzi, którzy rycerski honor i kodeks uważają za uciążliwy przeżytek.

Kup książkę Krzyżacka zawierucha

Opinie o książce - Krzyżacka zawierucha

Avatar użytkownika - hanka04
hanka04
Przeczytane:2017-03-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Bolko, wnuk Zawiszy Czarnego, zostaje pojmany do niewoli. Ucieka. Wraz z kompanami biorą Małgorzatę na zakładniczkę. Bolko boryka się z przyrzeczeniem, które złożył biskupowi a swoim honorem. Duma i honor Bolka są głęboko zakotwiczone w jego polskim sercu. Taki był jego ojciec i dziad.
Link do opinii
Od dawna przymierzałam się do twórczości Jacka Komudy. Posiadam w swoim zbiorze kilka jego książek i chociaż często słyszałam od znajomych pochlebne słowa na ich temat, nie było okazji, by się za nie zabrać... "Krzyżacka zawierucha" - jak mówi opis na okładce, jest literackim hołdem autora dla 600-lecia bitwy pod Grunwaldem. Historia ta pozwoliła mi cofnąć się w czasy dzieciństwa, kiedy to fascynowały mnie powieści o średniowieczu, rycerskich ideałach i czasach, których już dawno nie ma. Przyznaję, bardzo przyjemnie się czytało i... szybko - książka ma niewiele ponad 220 stron. Polecam wielbicielom historycznych powieści i pasjonatom czasów rycerskich. A ja... z pewnością już wkrótce podsunę ją do przeczytania mojemu synowi.
Link do opinii
Inne książki autora
Banita
Jacek Komuda0
Okładka ksiązki - Banita

Jam Jacek Dydyński, kiedyś szlachcic, polski pan. Teraz banita wyjęty spod prawa! Tyle znaczyłem, co szabla, którą najmowałem za złoto magnatów...

Zborowski
Jacek Komuda0
Okładka ksiązki - Zborowski

Gdy wpada w gniew, niczym wściekły pies, uderza śmiertelnie boleśnie! Straceniec, którego niewiele szczęścia w życiu spotkało. Wespół z kozacką duszą...

Reklamy