Książę i praczka

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2007-07-11
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7505-019-6
Liczba stron: 184
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 0 (0 głosów)

"Książę i Praczka" to zbiór historii o przyjaźni, o spotkaniach i rozstaniach, hymnach i śpiewach o tęsknocie i pragnieniu.

Kiedy się w nie wewnętrznie wsłuchujemy, pod gwiazdami odbija się echo, które pozwala zobaczyć Boga i człowieka, wspólnie wędrujących przez pustynię... Ta książka jest jak sekret opowiedziany nam szeptem i na ucho: odnajdziesz sens twojego życia, jeśli będziesz umiał opowiedzieć o nim, jakby to była historia o miłości.

Kup książkę Książę i praczka

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Przeczytane:,
JAK PROSTA MOŻE (I POWINNA) BYĆ WIARA   Nuno Tovar de Lemos jest portugalskim inżynierem, który studiował teologię w Cambridge i Rzymie. Jest członkiem Towarzystwa Jezusowego i kapłanem od kilkunastu lat. Współpracuje ze środowiskami akademickimi i odpowiada za portugalskich jezuitów. A do tego napisał książkę pt. Książę i praczka. Tytuł mówi niewiele, ale po wykształconym wszechstronnie Autorze spodziewać by się można teologicznych rozważań na wysokim poziomie. A tymczasem Nuno (jak nazywają go koledzy po piórze) wydał opowiadania, przypowieści właściwie o szukaniu Jezusa i sensu wiary. Jest w tym prostota godna św. Franciszka i głębia myśli, która każdemu powinna dać do myślenia.   Tytułowa opowieść Książę i praczka rozgrywa się w Niebie. Trójca Święta podejmuje właśnie decyzję, że Syn zejdzie na Ziemię i będzie tam żył jak człowiek ze wszystkimi tego konsekwencjami. Mieszkańcy Nieba, w tym prorocy są zachwyceni „projektem” Boga, ale także zaniepokojeni. Znają oni dobrze warunki życia na „padole łez”, znają też ludzi, boją się o Syna. Woleliby, żeby został w bezpiecznym Niebie. Jakby zapomnieli, kto stworzył ludzi… Pojawiają się transparenty na cześć nowego Projektu Trójcy, wiwaty, słowa oddania, ale i przestrogi. Bóg uśmiecha się na to wszystko i opowiada przypowieść o Księciu, który mieszkał w niedostępnym Zamku ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Książę i praczka

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy