Kubańskie kłamstewko

Data wydania: 2015-03-10
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 978-83-7900-330-3
Dodał/a książkę: agnieszka3201

Kuba od lat rządzona jest twardą, totalitarną ręką. Najpierw Batista, potem Castro. Choć na zewnątrz starano się, by wszystko wyglądało tak, jakby dokonano tam wielkich reform, a kraj się rozwijał, mieszkańcy wyspy dobrze wiedzą, że tak nie jest. „Kubańskie kłamstewko” to książka w formie wywiadów, napisana na podstawie relacji kubańskich emigrantów. Dziś, choć każdy z nich żyje w Stanach Zjednoczonych, rozpoczął nowe życie i jest wolny, wszyscy tęsknią za opuszczoną ojczyzną. Wielu młodych opuszcza Kubę, bo łatwiej jest wyjechać, niż zostać i walczyć. By jednak coś zmienić, potrzeba wielkiego zrywu narodowego, jednostki nie są w stanie obalić od lat trwającej dyktatury. Każdy z wywiadów porusza trudne kwestie dorastania i życia na Kubie, od lat zarządzanej przez surowego dyktatora. Autorka oraz bohaterowie książki, poszukują odpowiedzi na pytanie dlaczego tak się dzieje, dlaczego od lat na Kubie nic się nie zmienia? Choć odpowiedź wydaje się oczywista, rzeczywistość już taka nie jest. Jeśli interesują cię losy kubańskich emigrantów, chcesz bliżej poznać historię tej pięknej wyspy położonej na Morzu Karaibskim – sięgnij po tę lekturę.

Kup książkę Kubańskie kłamstewko

Opinie o książce - Kubańskie kłamstewko

Avatar użytkownika - agnieszka3201
agnieszka3201
Przeczytane:2015-02-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Książka nawiązuje do jednego, wielkiego kłamstwa, które reżim braci Castro próbuje sprzedać turystom i ma na celu pokazać ludziom, że nie wszystko na Kubie jest takie piękne jak się wydaje na pierwszy rzut oka.