Lalki

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2011-04-01
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-10-12036-6
Liczba stron: 368
Dodał/a książkę: Monika Zań

Ocena: 5 (1 głosów)

Kiedy Monika, ambitna bizneswoman, zostaje matką, postanawia zmienić swój system wartości. Chce się skupić na wychowywaniu dziecka, poświęcić rodzinie i przestać żyć w ciągłym pędzie. Okazuje się jednak, że domowa codzienność to wcale nie beztroska zabawa z córką i delektowanie się każdą minutą, lecz ciężka praca na pełen etat i regularne nadgodziny. Na dodatek ukochany mąż zdaje się nie dostrzegać problemu...

Odskocznią od monotonii i ratunkiem przed nieustannym zmęczeniem staje się nowa pasja. Jaki wpływ na życie młodej matki może mieć otrzymana od tajemniczej sąsiadki... lalka?

Karolina Święcicka z humorem przedstawia blaski i cienie macierzyństwa. Ale zagłębia się też w bardziej mroczne rejony ludzkiej duszy.

Kup książkę Lalki

Opinie o książce - Lalki

Avatar użytkownika - Valancy92
Valancy92
Przeczytane:2015-10-31, Ocena: 5, Przeczytałam,
Książka zostawiła we mnie większy ślad, niż mogłabym się tego spodziewać. Początkowo była to opowieść o młodej matce-perfekcjonistce, która nawet wyjście na spacer mierzyła co do minuty, oraz traktat naukowy na temat lalek. Właściwie, te lalki w pewnym momencie zaczynały mnie już męczyć - pojawiały się dosłownie wszędzie. Jednak po przebrnięciu (choć nie jest to może najlepsze słowo, bo książkę czyta się bardzo przyjemnie) przez pierwsze sto stron, wątki, pozornie niezwiązane, zaczęły się ze sobą łączyć, i to łączyć w sposób fascynujący. Zakończenie było dla mnie prawdziwym zaskoczeniem, co się nieczęsto zdarza ;) Choć muszę przyznać, że przed dobrnięciem do 2/3 treści, powieść obrzydza temat lalek oraz zniechęca do macierzyństwa. Jednak w moim przypadku oba negatywne odczucia zniknęły po wciągnięciu się w ostatnie 100 stron. Książkę zdecydowanie polecam :)
Link do opinii
Inne książki autora
Wskazówki na dobre i złe czasy
Karolina Święcicka0
Okładka ksiązki - Wskazówki na dobre i złe czasy

Wskazówki na dobre i złe czasy, dla kochających matek, przytomnych managerów i wszystkich, którzy chcą sensownie żyć. Wszyscy chcemy być szczęśliwi,...

Reklamy